Náhradní banner

Politická gramotnost Petry J.

3. 5. 2018;

Nejrychlejší kariérní růst, ze všech zastupitelů zvolených za hnutí ANO v roce 2014, předvedla současná místostarostka Petra Jenčmionková. V čem spočívá tajemství jejího úspěchu, když o politice, v době, kdy do ní vstupovala, nevěděla vůbec nic? Proč předběhla zakladatelku ANO Potyšovou a nechává v koutě i takového chlapáka, jako je Hrdina?

A co si myslí její voliči dnes? Jsou její "nepolitickou politikou" zklamání nebo nadšeni? A samotná P.J.? Jak vidí a slyší své voliče dnes? Jak dopadne v podzimních volbách tohoto roku?

Sebejistota paní místostarostky a přesvědčení, že se stala spasitelkou našeho města, se dá vypozorovat z jejího upřímného "doznání" (večer po zastupitelstvu):No, málokdy se setkáme s tím, aby nějaký politik ve vyšším postavení (mám teď na mysli třeba člen Rady města) veřejně sděloval svůj názor, pokud to není takovéto obvyklé tlachání. Současní orlovští radní po celou dobu fungování např. urputně tají, jak kdo hlasoval a bojí se jako čert kříže (farář čerta?) zveřejnit důvodové zprávy, z kterých by bylo jasné, o čem jednali a co rozhodli. A teď najednou, podívejte!

Informace ze zastupitelstva veřejnosti - v podobě videozáznamu - zatím nejsou k dispozici, tak si počkáme, jaká byla diskuse a kdo místostarostce "vyhrožoval".

Zajímavý je i její její pláč nad tím, že se nepodařilo koalici prosadit nehospodárnou vestavbu wellnessu do krytého bazénu, což by SMO stálo 30 mil. Kč a město další téměř milion (k deseti již existujících za KB) Kč dotace ročně.


K tomu místostarostka otevřeně přidává:Pro vyhazování peněz hlasovali, kromě členů ANO také "majitelé" SMO:
Mgr. Bc. Daniel Cigánek, Mgr. Roman Galia, Ing. Josef Hájek, Ing. Petr Hrdina, Mgr. Štěpán Janča, Ing. Petra Jenčmionková, Ing. Stanislav Kasaj, Bc. Martin Klčo, Ing. Michal Kratochvíl, Ing. Tomáš Kuča, Mgr. Kamil Paloncy, Ing. Marcela Ryšková, Ing. Marcela Trojáková, Ing. Jaroslav Vaněk
pozn. 1: sami titulování
pozn. 2: štěstí, že koalici chyběli Brzyszkowská a Mgr.Szkandera, a Šromková

Někdy v minulosti P.J. zvala občany na kafé, aby se s nimi sblížila. Teď na názor veřejnosti kašle, neboť zjistila, že všechno ví sama nejlíp. Hlaste se všichni, komu je to líto, že zatím wellness v Orlové nebude.

Čtenářům děkuji, že i v pěkných dnech se na ORLOVINY dívají. Podle reakcí některých je vidět, že tyto moje úvahy nejsou zbytečné.

Článek byl přečten 536×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik