Náhradní banner

Mohli by se stydět

25. 4. 2018;

Shodou nějakých okolností Orlová i Bohumín se v těchto dnech obracejí na občany, aby se vyjádřili k tomu, jak se ve svém městě cítí z hlediska bezpečnosti.


dotazník Orlová


dotazník Bohumín

Orlová avizuje, že jde o akci v rámci EU, což znamená, že na dotazník obdrželo město dotaci. Při porovnání obou dotazníků mi vyšlo, že ten orlovský je nepodařený. Jednak obsahuje dost primitivních spisovných chyb a jednak otázky nejsou formulované tak, jak je uvedeno v preambuli: V rámci následujícího dotazníku máte možnost vyjádřit své názory k pocitu bezpečí, kriminalitě a k budoucímu rozvoji bezpečnosti. Dotazník např. vyžaduje m.j. odpovědi, jak se občan v daných situacích zachová - což rozhodně není názor.

Některé příklady chyb:

- Orlová-Poruba má PSČ 735 14, a ne 735 13 , kromě ul.Porubské, která ma PSČ Rychvaldu
- u otázky Kde se riziko z ohrožení se projevilo? je uvedena možnost V okolí autobusovém nádraží
- vtipně je položena otázka: Pokud jste osobně podal trestní oznámení, jaká byla rekce? (správné znění: erekce)
- nebo Která z následujících opatření by dle Vašeho názoru přispěla ke zlepšení bezpečnostní situace ve Vašem okolí? Vyberte maximálně odpovědí . (chybí číslovka pro počet odpovědí)
- Police ČR
- Dokážete identifikovat místo ve mětsě Orlová, kde se nejvíce scházejí uživatelé drog.

Pokud dotazník zpracovala nějaká profesionální firma, jde o ostudu. Totéž ovšem padá na hlavu těch, kteří dotazník (ne)četli a jeho chyby neodhalili.

A ještě něco navíc:
Dotazník byl zveřejněn v pátek 20.4.2018, do pondělí 23.4.2018 jsem se opakovaně pokoušel do něho "dostat". Nešlo to, takže jsem to "musel" vyřešit.
Dle výše uvedeného lze konstatovat, že je zcela pochopitelné, jaký šlendrián na městě je. Pochopitelné, protože jde o pořád stejnou práci neschopných osob.

V současné době je "dotazník" opět nepřístupný, jelikož ho posunuly (na internetových stránkách města) "dolů" další nové články (Pozvánka na pietní akty, Starší žáci s postupem do okresního kola, Ztracené vejce, ÚSPĚŠNÉ VOLEJBALOVÉ JARO SK SLEZANU ORLOVÁ, Třetí místo si vybojovala naše Petra Ševčíková, Výlet dětí a rodičů MŠ Ke Studánce do Komorní Lhotky, I letos výstava drůbeže, králíků a holubů!), které zřejmě jsou významnější, než nějaká "blabla" anketa.

I podle toho lze vyvodit, bez velké námahy, jaký význam vlastně dotazník pro jeho tvůrce má. Hlavně, že byl vytvořen a že bude mít VELIKOU váhu při formování bezpečnosti v Orlové.
Práci čest!

Článek byl přečten 395×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik