Náhradní banner

Tip pro SMO

24. 4. 2018;

Kdyby manažerům SMO došly nápady, jak ještě více vylepšit občanům život v Orlové (vymývání nádob na odpady, půjčování vozíků a aut, reklama na velkoplošné obrazovce, odtažení vozidel, odvoz odpadů apod.) posloužím nápadem. Ano, v souvislosti s blížícím se předvolebním bramborfestem, na kterém se představí kandidáti ČSSD do komunálních voleb, bylo by dobré přijít s něčím úplně inovativním. S něčím, co by zanechalo nezapomenutelný dojem, který by vydržel aspoň měsíc (placky se budou péci v září, volby budou asi v říjnu). Než přijde na řadu ten tip, připomeňme si začátky "oslav brambor" v Orlové:

I. ročník (hovoří Klčo, Kuča J)
Politický boj P.Koláčka
II.ročník (hovoří Kuča J.)

Tak, teď ten tip: Navrhuji, aby SMO zhotovilo (v případě chybějícího konstruktéra, zakoupilo) pro potřeby občanů Orlové CHYTRÉ KADIBUDKY.

Ty by se premiérově jednak využily právě při bramborfestu a jednak pak by byly zapůjčovány městu, firmám i jiným zájemcům, při podobných akcích ve venkovním prostoru, nebo by se dokonce našla místa, kde by mohly být nastálo.

Takový počin by byl bezprecedentně vysoce revoluční. Odskakování lidí do keřů, za stromy atd. by se (poněkud) odstranilo.

"Chytrost" kadibudky by spočívala v tom, že uvnitř kabinky budou senzory zajišťující zabezpečení, monitoring stavu hladiny kalů, fekálií, čisté vody a toaletního papíru. Tyto údaje se pak z budky odešlou na dispečink SMO, který v případě potřeby "vyšle" ke kadibudce pracovníka, který zařídí potřebné. SMO tak může zvýšit své tržby (požádá město o navýšení dotace, kterou dostává za úklid veřejných prostor) a zaměstnanost.

Budka by měla na střeše solární panel. Dveře se budou otevírat pomocí mobilního telefonu. Ke kadibudkám by se mohly pořádat exkurze škol (v rámci zvyšování digitální gramotnosti), pro seniory by pak mohla být vyjednána z poplatku sleva (jako do kina). Při sezení v budce, pokud bude v místě, kde dosáhne městská bezplatná wifi, může uživatel telefonovat.

Dobíjecí kabely uvnitř i zvenku bych nedoporučil instalovat, byly by okamžitě zcizeny.

Takové nápady (i další) jsou samozřejmě běžné. Přilákejme tak nové návštěvníky, pozvěme družební města, aby se u nás jejich zástupci vykakali. Pamatujte, že jde o věc, kterou používá i premiér:Článek byl přečten 343×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik