Náhradní banner

Volební období se blíží ke konci a je třeba bilancovat. Současní "vrcholoví" orlovští politici, kteří se na nových kandidátkách objeví ve velkém počtu, nás co n

22. 4. 2018;

Volební období se blíží ke konci a je třeba bilancovat. Současní "vrcholoví" orlovští politici, kteří se na nových kandidátkách objeví ve velkém počtu, nás co nevidět seznámí s tím, co všechno pro město (ne)udělali. Rád bych jim v tom pomohl a dokonce bych navrhl - po vzoru havířovských zastupitelů pokusit se ty odměny v Orlové prosadit. V Havířově se sice hlasovat nebude, ale co se nepodařilo tam, může být tady.

V pondělí 23.4.2018 je schůze zastupitelstva, možná v jejím průběhu se někdo tady, na ORLOVINY, podívá a tento článek se mu stane inspirací, aby v diskusi takový (zatím oťukávací) návrh podal. Do konce funkčního období budou již jenom 2 řádná zastupitelstva (18.6. a 17.9.), je třeba spěchat!

Je pravda, že mezi zastupiteli jsou rozdíly a to podle toho, jak svou funkci vykonávali ke spokojenosti voličů. To by mělo být hodnotící měřítko. Moje doporučení, vycházející z práce nad rámec zastupitelské funkce a zohledňující věci i neviditelné, je takové (bez pořadí důležitosti):

starosta Tomáš Kuča:
* za trvalé lobování ve prospěch vybraných podnikatelů a mydlení očí občanům v dobrém úmyslu, přesvědčit je o své mimořádnosti,
* za udržování naděje možnosti koupání,
* za rozšiřování přátelství mezi národy (zatím neuzavřena smlouva s chorvatským městem Bakar

Martin Klčo - JardaVaněk (z SMO):
* za neutuchající inovační nápady pro zlepšení života občanů města (zprovoznění LED obří obrazovky, výstavba wellness, příprava na zásobování teplem 22 plynovými kotelnami)Jenčmionková (místostarostka):
* za rozdávání nedostižně upřímných úsměvů při vítání nových občánků města,
* za zvyšující se trend nepřekážení úředníkům v jejich práci

Galia (velitel Městské policie):
* za trvalé zvyšování počtů přestupků ve městě (rok 2015 - 6.405, rok 2016 - 8.723, rok 2017 - 13.345), statisticky (fuj!) 45% občanů (v tom děti, důchodci, rentisté, klienti Vesny apod.) spáchalo přestupek

Kandidátů na větší či menší peněžní dar je samozřejmě více, ale ohodnotit je si netroufám. Možná pomůžete vy, čtenáři? Využijte k tomu anketu (ve sloupci vpravo).
Článek byl přečten 417×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik