Náhradní banner

Radar nás chrání ?

15. 4. 2018;

Ještě k otázce, zda místo měření označit. Byl jsem na to ("chytře") dotázán (viz diskuse k článku Radary v akci ).

Jsem pro označení, pokud premisou (předpokladem) měření rychlosti je bezpečnost. Ukazuje se však, že o to vlastně vůbec (???) nejde: Jde čistě o ekonomickou aktivitu, státem požehnaný výběr výpalného. A položme si doplňující otázku: byl by starosta (a spol.) tak iniciativní, kdyby se pokuty odváděly do státní kasy? (viz např. přijímání nových úředníků)

Proto si myslím, že je správné, aby byla měřená místa označena, to je totiž ta prevence, aby byl řidič donucen v nebezpečném úseku jet opatrně. Takto měření vede především k lehce získaným příjmům. Když by radar byl označen, nezískaly by se tak velké peníze jako teď. A ještě: úspěch kterékoli policejní akce se měří podle množství vybraných pokut a ne podle zvýšení bezpečnosti na cestách (viz zpráva náčelníka Městské policie za rok 2017, do které počet těchto "nových" přestupků honem zahrnul).

Takže shrnuto: ta značka (zde se měří rychlost) může mít smysl, protože lidé pod jejím vlivem opravdu jezdí opatrněji.

Zcela podobně, jako naše obec, berou radary i jiní starostové. Viz reportáž v nedělních (15.4.2018) událostech:Článek byl přečten 417×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik