Náhradní banner

Je po Velikonocích, ale ….

3. 4. 2018;

…….. doba Velikonoční trvá. Do dalších významných křesťanských slavností - LETNIC - chybí 50 dnů, za tu dobu se ledacos změní, nejen v přírodě. Výzvy k nějakému společnému prožití Velikonočních svátků v Orlové, ze strany orlovských církví, jsem nezaznamenal. I ostatní, jinak aktivní skupiny, v tom profesionální instituce, mlčely. Dům kultury je zřejmě (snad jen prozatím) ateistický nastaven a neodvážil se třeba uspořádat v Letňáku veřejné pečení beránka (stačilo z mouky), když už "umí" rožnit selátka. A orlovské restaurace? Nabízely velikonoční menu, aby ti, co do Orlové přijeli navštívit své rodiny, si mohli zajít na dobré jídlo? Měli kde? Počítá s tím strategický plán (heslo je: Lepší Orlová) ? Ale třeba takový restaurant Alfrédo na příležitost nezapomněl a nabízel česnekovou polévku, plněný králičí hřbet špenátem a karamelizovanou cibulkou se šťouchanými brambory a sněhovou hroudu se šlehačkou s jahodami.

Také by bylo hezké, kdyby se, po vzoru jiných, zavedla nějaká nová tradice (inspirace zde). Třeba koulení velikonočních vajíček, s čímž mohla přijít paní místostarostka (a aby to bylo zábavnější, byla by v kostýmu zajíce, velikonočního samozřejmě).

Ponechme nyní náboženské věci bokem a zabývejme se věcmi světskými. Nejlépe komunálními volbami. I když touto záležitostí se zabývá tak pětina potencionálních orlovských voličů. Termín voleb vyhlásí nejpozději 90 dnů před nimi prezident, ale je na čase něco o nich vědět dříve. Zejména pro ty, kteří si uvědomili, že by se chtěli stát politiky také. Tak tady něco o tom je.

K volbám připravují kandidátky místní pobočky parlamentních stran, hnutí, které jsou v současném zastupitelstvu a staronová nebo úplně nová politická uskupení. Jak již jsem avizoval, ANO má kandidátku připravenou. ČSSD ovšem určitě nezůstává pozadu. Nahlédněme do jejich kuchyně, co se tam vaří.

Napřed ujištění, že členem ČSSD se stal … konečně odborník na práva:A nyní strategie, jak chce ČSSD vyhrát volby: (povšimněte si poznámku proklatě chytré přítelkyně Trojákové)Seznam aktivistů ČSSD a čekatelů na dobrá místa kandidátky je tady. Vytipujte si, podle dosavadních výsledků a zapojení se do zvelebování Orlové, koho byste volili vy (čtenáři ORLOVIN).Hnutí Město lidem nebude v Orlové kandidovat. Toto prohlášení uvádím proto, aby se někteří přestali šikovat do boje proti nám a nevystříleli zbytečně náboje. Těm téměř 5 % voličů, kteří nás v roce 2014 volili, vzkazujeme, že situace se ve městě změnila tak, že je nám zní nevolno a považujeme za zbytečné o něco usilovat.

Článek byl přečten 656×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik