Náhradní banner

SMO se raduje z teplých zim

26. 3. 2018;

Pokud bude mít zima standardní průběh bez výrazných extrémů, mohou se odběratelé znovu těšit na nižší částky plateb za teplo z centrálního zásobování prostřednictvím SMO.

Toto je poslední věta celkově příjemné zprávy pro odběratelé tepla (a teplé vody), zveřejněná zde.

Vyplývá z ní sice, že cenu tepla určuje počasí a nikoliv SMO, což vlastně potvrzuje i předseda představenstva SMO Martin Klčo, který říká, že: „Ve srovnání s rokem 2016 odběratelé v součtu za rok 2017 zaplatili o zhruba 5,2 milionu korun méně, i když spotřebovali více tepla“, ale bylo to právě SMO, které udrželo (bojem s počasím) výslednou cenu tepla na vstupu do vytápěného objektu (tzv. na patě) pro klienty za rok 2017 na úrovni předběžné ceny 604,47 koruny za GJ, a to včetně DPH. To znamená, že společnost nemusela přistoupit k tzv. 13. fakturaci, tedy k doúčtování případného rozdílu mezi platbami na zálohách a skutečně vzniklými náklady na dodávky tepla.

Také dobře víme, že jak ředitel SMO Vaněk tak i předseda představenstva SMO dělali co mohli, aby nemuseli za nákup tepla platit ČEZ Teplárenské vyšší cenu. Podle schváleného akcionářem "plánu" pokračovali "vydíráním" ČEZ Teplárenské hrozbou odpojení se od CZT a postavením asi 22 plynových kotelen. Vyplývá to z odpovědi starosty T.Kuči a právě ředitele Vaňka na zastupitelstvu 19.2.2018.

M.Koláček se dotazuje na plynové kotelny, které má nahradit dosavadní centrální zásobování teplem.

Jak si s tím vydíráním poradí ČEZ Teplárenská uvidíme po podzimních komunálních volbách, kdy oba představitelé SMO se ocitnou v nové pozici. Volby v Orlové, právě díky levnějšímu teplu, vyhraje ČSSD a Klčo, v souboji o post starosty, porazí Jenčmionkovou. Pak už mu bude jedno, jaká cena tepla bude. Vaněk samozřejmě zůstane ředitelem SMO. Třetí do party už nebude Kratochvíl (s ANO se ČSSD nerozkmotří), ale dle výsledků voleb přiberou do party, tipuji, toho člověka ze Zimného dolu, no, jakže se to jmenuje? Aha Stuchlík. Ten totiž už zcela jistě ustoupil z požadavku, aby se z jednání zastupitelstva pořizoval stenografický záznam a vnese do akciové společnosti města bojového ducha.

Na okraj příslibu ušetření hodně peněz připomínám, že pro rozúčtování nákladů na vytápění platí od prosince 2017 nový metodický pokyn.
Článek byl přečten 365×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik