Náhradní banner

Vstoupí do orlovských dějin?

11. 3. 2018;

Může to být precedens (model budoucnosti), když na podzim bude zvolena starostkou Orlové poprvé žena. Tuto možnost dostane současná místostarostka Petra Jenčmionková, která v sobotu 10.3.2018, na volebním sněmu MO ANO Orlová, byla jednomyslně zvolena "leadrem" kandidátky pro letošní komunální volby.

Takové rychlé odkrytí karet možná zkomplikuje "spolupráci" dosavadní koalice, hlavně mezi ANO a ČSSD. No počkáme si, jestli "vlci" v ČSSD ponechají lídrem dosavadního starostu (Tomáš Kuča) anebo tam dají např. Klča. Možná do souboje s Jenčmionkovou vyšlou Trojákovou, která umí cenit zuby. Tu by lidé naklonění ČSSD - jako protiváhu zpackané (celostátně) situace - mohli volit (zejména ženy). V čase, kdy ANO a ČSSD se přiměřují k budoucímu zápasu není třeba zapomenout na komunisty. Jejich lídrem bude zcela jistě Petr Koláček. Co se týče nejvýznamnějšího funkčně komunisty (zástupce velitele městských strážníků) Páleníka, možná půjde za příkladem jihlavského zastupitele. Kandidátka ANO je sice již schválena, ale přesuny se budou konat, tak, jak se konají vždy.

O neviditelně probíhajícím boji o místa na kandidátkách internetové stránky a facebook města neinformují. Politiku města, dalo by se to tak říct, určují Cibulková (kancelář starosty) a Herdová, které neúnavně masírují občanstvo významnostmi našeho města. Ředitelka Domu kultury (Herdová) to má trochu snadnější: jede především podle předem vymýšleného plánu.

Všechny výše jmenované politické subjekty nezapomněly k MDŽ na gratulace. ANO a ČSSD tak učinily přes internet, komunisté byli akčnější! Nově gratulovali přímo v terénu, před knihovnou, kde kolemjdoucím ženám rozdávali karafiáty. Foto zde.

Škoda, že ANO přestalo papouškovat své "kolegy". Jinak by se možná odvážilo k vyvěšení "tibetské vlajky": Zástupci Moravskoslezského kraje vlajku vyvěsili v pátek, letos poprvé. „Tuto iniciativu vnímám nejen jako projevení solidarity Tibetu, ale hlavně jako symbolickou podporu všem lidem, kteří nežijí ve svobodné společnosti. Vždyť i my tuto zkušenost sami máme z nedávné doby,“ uvedl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Rozhodnutí vyvěsit vlajku podle něj vzniklo jako reakce na aktuální dění ve světě i v Česku. Více zde.
Článek byl přečten 484×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik