Náhradní banner

Zima a politika sestry jsou

3. 3. 2018;

Mohlo by se zdát, že současní politici se začínají barikádovat ve svých mateřských organizacích a dbají na to, aby se mezi ně nedostal někdo nový a převzal jejich místo. Není to ale docela pravda.

Z dostupných informací lze např. zjistit, že NEZávislí se spojili se Změnou pro lidi:
…… v úterý byla podepsána dohoda o volební spolupráci mezi NEZ Orlová a Změnou pro lidi. Jednoduše nebudeme tříštit síly, půjdeme spolu. Na programu se již pracuje. Výsledek se ukáže na podzim, po komunálních volbách.

O NEZávislých víme, že jejich předsedou je Mgr. M.Chlubna. Jeho kariéra ke konci minulého roku strmě vystoupala, téměř až na vrchol.

Pan Stuchlík není také nějaké obyčejné ořezavátko. Připomeňme si, jak se profiloval v roce 2014.

Dnes se představuje jako Change manažer IT a jeho krédo je, že nebude jen přihlížet na rozkrádání státu a islamizaci Evropy. Je členem LEX a sportovního klubu Systema – Orlová. Na internetu se Systemě píše: Ruská bojová škola Systema, která nás v naší cestě bojovníků provází již dlouhá léta, umožňuje formovat naše nabyté zkušenosti do efektivní, konstruktivní a neomezené formy rozvoje všech odvětví lidské existence. (zdroj)

Spojení zahrádkářů a "bijců" ze Zimného dolu by mělo přinést kýžený efekt ve válce o místa v zastupitelstvu. Budou ale stačit na ANO, ČSSD a KSČM? Víra, že to tak možná bude, je zveřejněna zde.

Také překvapivé podivuhodnosti se údajně dějí v ČSSD. Do jejich řad měl přestoupit, k nelibosti některých "starých" členů, významný orlovský advokát a politik, JUDr. Petr Kocur. Jeho původní mateřské hnutí Volím Orlovou "bez něho" na 4 roky zamrzlo a i když se s příchodem roku 2018 probudilo, Kocura mezitím zlanařili lidé z ČSSD. Určitě se to stalo k radosti tvrdého jádra (předseda organizace Paloncy pravidelně s Kocurem hraje tenis). Zda po tomto rozhodnutí členské schůze (pozor: informace jsou získané systémem jedna paní povídala) přestal Kuča senior platit příspěvky se dozvíme později. Prozatím ale určitě mezi "přáteli" zuří boj o místa na kandidátkách. Jestli ještě pracují pro lidi nebo se jenom hádají o koryta, uvidíme záhy.

Zatím se zdá, že v ČSSD vytáhli z rukávu trumf v podobě oznámení (na svých stránkách), že Orlovská městská akciová společnost SMO, která má na starosti centrální dodávky tepla pro bytové domy, firmy a instituce v Orlové, loni splnila cíl a meziročně snížila cenu za teplo a teplou vodu pro konečné spotřebitele. Po dobu tří let tak nedošlo v Orlové ke zvyšování ceny za teplo pro odběratele.

pozn.: nyní je informace (aspoň pro mne) již nedohledatelná. Na svých stránkách má ČSSD logo SMO, což sugeruje (na rozdíl od ANO), že jde o "jejich byznys". Info, že cena klesá pak je tady a tady

Hnutí ANO, na rozdíl od ČSSD, zatím se k ceně tepla autorský nijak nevyjadřuje, akorát na fcb učinil poslanec Hájek vpis s odkazem. Když už ANO nemá na svých stránkách odkaz na třetinové "vlastnictví" SMO, mohlo by si připsat aspoň třetinovou zásluhu na "nízké" ceně tepla, neboť v představenstvu má také svého člověka (oproti dvěma z ČSSD). Naopak, pomáhá ČSSD troubit do světa jejich zásluhy. To je ten odkaz, který poslanec Hájek zveřejnil. A přitom je v Praze.
Článek byl přečten 458×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik