Náhradní banner

O vagíně, plakátech, ČSAD a Galiovi

15. 2. 2018;

Na sloupech (i na fcb města) se objevil plakát, reklamující MONOLOGY VAGÍNY. Zajímalo by mne, zda se o vagíně vyučuje už i ve školkách, tak jako to bylo s EET, kdy bývalá místostarostka Potyšová aspoň jednu školku donutila přijmout pokladničky pana Babiše.

Na některých autobusových zastávkách je vně umístěn dost velký, pěkně zhotovený plakát, propagující Evangelický kostel - kostel pro všechny. Je polovina února 2018, ale informace na něm jsou z minulého roku. Cesta do nebe je složitá.

Budova ČSAD Karviná a.s. v Orlové je zbořena. Místo ní vznikl Přestupní terminál (vypadá jako by byl udělán z obarvené dřevotřísky). Příjemná paní za přepážkou nemůže přijímat platby platební kartou, neboť "to" dobře nefunguje, přitom ODISkami, které vydává, se platí. V místnosti pro cestující chybí HODINY. Pomozte někdo ČSAD a kupte jim je u Vietnamců. Za 133 Kč.

Stavba vjezdu do příštích "garáží" pod náměstím byla zahájena. V 7 hodin stavbaři postavili plot a začali likvidovat autobusovou zastávku. Předpověď počasí je příznivá.

Před příštím novým orlovským pensionem v Porubě stojí občas drahá auta, která mají poznávací značky složené ze stejných číslic. O podnikateli, který "stojí" za stavbou penzionu jsem psal toto: Víte, že jediný orlovský krajský zastupitel Tomáš Miczka dluží dost velké peníze? Údajně ale je to on, kdo "staví" luxusní penzion (naproti autosalonu Kudrna). Investorem je "v papírech" uvedena firma ICON Company s.r.o., se sídlem Praha 5 – Smíchov, ve které je (byl?) p. Miczka obchodním i finančním ředitelem. V roce 2017 byl jeho čistý příjem ze zaměstnání zhruba 8.000 Kč (za zastupitelskou funkci bere 11.000 Kč). V roce 2014 měl parádní předvolební mítink, který stál mnohem více peněz, než všech ostatních kandidátů dohromady. Ještě jednou úpadek jinak a firma, kde je zaměstnán.

Nebudu se divit, když na pondělní schůzi zastupitelstva (19.2.2018) se nikdo k situaci v rozkopané Orlové nevyjádří. Už jsme si zvykli. Na bláto venku i na úřadě.

Cestující z řad "obyčejných občanů", nejezdících auty, by se mohli ozvat kvůli znepříjemnění dostupu k Městského úřadu, ale situaci se spíše přizpůsobí, než by zbytečně protestovali. Doporučuji (pro ty, kteří "jezdí autobusy do centra směrem z Poruby) jet až k nemocnici, přejít přes cestu k protější zastávce a "dojet" k Albertovi. Statistika využití autobusů vzroste.

Jsem dost zklamán, že nikdo z orlovských policistů nebyl oceněn na slavnostní události nazvané Policista roku. Cenu si odnesl i celý toxi tým, který úspěšně pracuje na odhalování závažné trestné činnosti v oblasti drogové kriminality. Náš drogový specialista sice policistou není, ale zanedlouho bude druhé výročí bezprecedentní akce, kterou velitel městských strážníků Roman Galia v Orlové zorganizoval. Není už čas, aby nějaké to vyznamenání obdržel?
Článek byl přečten 519×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik