Náhradní banner

Jak to ta pražská kavárna dělá? Zhotovitelé orlovského náměstí žádají o roční odklad!

29. 1. 2018;

Téměř okamžitě, jak se zjistilo, že v Orlové nejvíce lidí z celé republiky volilo Zemana, přišel trest: Náměstí se do voleb nezrevitalizuje!

Ano, je to tak: Po téměř ročním trvání stavby není zřetelný posun a uprostřed Orlové se nachází obrovská prázdná díra. zdroj
Zhotovitelé orlovského náměstí žádají o roční odklad
Připomeňme si, že po anabázi, kterou režíroval Radim Lapšanský, se 27.10.2016 psalo: Smlouvy byly podepsány, náměstí v Orlové bude.

Nové náměstí v Orlové a jeho okolí bude stavět divize ostravské firmy KR Ostrava Stamont. V nejbližších dnech má proběhnout schůzka mezi městem a dodavatelem stavby. „Po prvních jednáních budeme vědět více, co se týče termínu zahájení prací, technologických postupů. Postupně bude stanoven také harmonogram prací a další detaily,“ přiblížila Martina Szotkowská z orlovské radnice.
Vyjednávání stavby Humanizace a revitalizace centra Orlové trvalo bezmála 10 let. Teď je vše ujednáno. Výběrové řízení vedené Ministerstvem financí skončilo, smlouvu podepsal starosta města Tomáš Kuča, zástupce dodavatelské firmy i ministr Andrej Babiš.
„Naše ministerstvo se bude na akci nadále podílet jako jedna ze smluvních stran. Stanovíme také nezávislého supervizora, který bude celou akci dozorovat,“ uvedl Filip Běhal z tiskového odboru ministerstva.
„Celá akce má od doby zahájení trvat necelé dva roky, 22 měsíců,“ informovala zástupkyně radnice Martina Szotkowská.
Projekt Humanizace a revitalizace centra Orlové kompletně změní vzhled současného centra v okolí městského úřadu. Novotou bude zářit celé současné náměstí a jeho okolí, změny se dotknou také ploch, kde jsou nyní parkoviště u městského úřadu a domu kultury. Pod náměstím stavbaři vybudují podzemní parkoviště, na náměstí vyroste nová budova, kde budou byty i prostory ke komerčnímu využití.
zdroj

Město nechce před občany ztratit tvář a tak hlasitě křičí, že to tak nenechá:

Pokud zhotovitel nezvýší kapacity a nezlepší organizaci stavby, vstoupí město Orlová v jednání s ministerstvem financí a spolu stanoví vůči zhotoviteli další postup.

K tomu:
„Naše město je na realizaci akce připraveno. V současné době máme uzavřenou smlouvu na povinný technický dozor stavby a připravujeme smlouvy na autorský dozor, archeologický dohled i dohled koordinátora BOZP,“ vysvětluje starosta města Tomáš Kuča a dodává, že práva a povinnosti města a Ministerstva financí v rámci realizace jsou stanoveny uzavřenou Dohodou o naplnění podmínek žádosti o úhradu nákladů spojených s realizací záměru ekologické revitalizace a Pravidly mezirezortní komise pro procesování programu řešení revitalizace Moravskoslezského kraje. Potvrzuje to i Ministerstvo financí. „Stanovíme také nezávislého supervizora, který bude celou akci dozorovat,“ uvedl Filip Běhal z tiskového odboru ministerstva. zdroj

Předpokládaný konec celé stavby měl být v březnu roku 2018.

Tady je třeba o tom zoufalém výkřiku říct, že měl snad přijít dřív. Místo toho jsme byli krmeni prohlášeními, že Na náměstí se vrátily bagry! a Práce v centru města pokračují ...

Pravděpodobně žádná síla nic nezmůže a předpokládejme raději, že do voleb náměstí hotové nebude.

Někteří odborníci budou poukazovat na špatný výběr firmy (v minulosti: podzemní parkoviště na 5.etapě, kanalizace), my laici víme, že za to jsou zodpovědní ti z ANO,ČSSD a faráři.

Firma zaplatí penále, bude tedy postižena finančně, ale stejně si to zahojí na subdodavatelích a na jiných stavbách.
Článek byl přečten 587×, komentářů (8) nových (8)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik