Náhradní banner

"Dříst" měsíce v podání velitele Městské policie Romana Galie

25. 1. 2018;

UPOZORNĚNÍ: někteří "návštěvníci" ORLOVIN mají někdy potíže pochopit, o čem je řeč. V tomto článku upozorňuji na nesmyslnou argumentaci a výmluvy vysoce funkčně postavených lidí zodpovědných za ukradnutí peněz a škodu na obecním majetku.

Naše město je od pondělí 22.1.2017 opět středem pozornosti. Té nechtěné - kvůli loupeži na městském úřadě. I když loupeže jsou zde, v Orlové, na běžném pořádku. Stačí si do googlu zadat "loupež a Orlová". Kolik peněz z městské pokladny zloděj ukradl, nevíme.

Z městského internetu, mimochodem je "oblečen" do nového hávu, se můžeme nyní dovědět, že pokladna již funguje a také, že byla provedena opatření, aby se podobným případům zabránilo. Příspěvek orlovské TV Polar k tomuto zde. To, co v něm slyšíme, je nejen komické, ale i hloupé.

Poslechněme si ještě jednou tajemníka Matuška, který má najednou péči o své podřízené: ochrana pracovníků úřadu je samozřejmá, mluví: Škoda, že k tomuto prohlášení pomohl lupič a nikoliv jeho samostatné uvažování, kdy stačil za svého působení překopat všechny funkce a kanceláře úřadu:Přepis textu:
“Budeme mít na pokladně zvýšenou balistickou ochranu dveří, bude tam bezpečnostní přepážka a bude tam samozřejmě i neprůstřelné sklo, protože samozřejmě zájmem naším je i ochrana našich pracovníků,” říká tajemník Městského úřadu Orlová Radomír Matušek.

Mnohem trapnější a hloupější výpověď do kamery pronesl ale ředitel Městské policie Roman Galia. Udělal tak pravděpodobně jist si svou nadřazeností nad běžnými lidmi. Ty asi považuje za berany a ovce bez rozumu, když řekl, že na riziko přepadení pokladny, která je v přízemí úřadu už několikrát upozorňovali BÝVALÉ VEDENÍ města.Přepis textu:

“Již v minulosti jsme několikrát upozorňovali bývalé vedení města, že tam hrozí bezpečnostní riziko, že není pokladna v přízemí vhodně umístěna. Nabízeli jsme mnohá řešení a já jsem rád, že současné vedení se rozhodlo tuto situaci změnit,” říká vedoucí Městské policie Orlová Roman Galia.

K tomu je třeba podotknout toto: Pan strážník hned po volbách v roce 2014 se stal členem Rady města a vedoucím strážníkem se stal v dubnu 2015. Má asi určité "výpadky" v myšlení, které ho značnou měrou diskvalifikují z obou funkcí. Informuje veřejnost cíleně tak, aby na něho nepadl stín podezření, že je neschopný. Ve vedení města byl, do doby, než byla pokladna vykradnutá, více než 3 roky. Za to období mohl "udělat" pořádek na úřadě podobně, jak ho udělal ve městě (zvýšení počtu přestupků, zvýšení výběru pokut, zpracování několika plánů prevence kriminality). A podívejme, čekal až se něco stane, aby zvedl prst: já jsem to říkal!

Dále Galia prohlásil, že "naši strážníci byli na místě za dvě minuty"K tomu také něco: K úřadu z Městské policie je to si půl kilometru, což při běhu v uniformě, se zbraní a pendrekem, by trvalo v optimálním případě nejméně 5 minut. Pokud zasahovala "hlídka z ulic", musela být náhodou někde proklatě blízko, aby při jednosměrném přístupu k úřadu (díky stavbě náměstí) byla na místě činu tak rychle (za 2 minuty). Pokud to tak bylo, měla přitom lupiče aspoň na posledních 50 až 100 metrech "běhu" potkat, nebo aspoň vidět (lupič možná také utíkal) neboť úniková cesta z místa činu byla jediná - k ulici Osvobození. V žádném případě nechci schopnost strážníků bleskurychle reagovat, podceňovat, ale pokud to tak bylo, tak možná byli zrovna (na kontrole) ve spořitelně.

Veden čtením dedektivek však připouštím, že vše se sběhlo úplně jinak, než moje spekulace. Víte přece, že často "vrahem byl zahradník".
Článek byl přečten 570×, komentářů (11) nových (11)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik