Náhradní banner

Tak se nám to trochu s Babišem pomotalo

21. 1. 2018;

Zatím se ale pan Andrej může pořád smát. A v dobré náladě je i jeho stoupenkyně naše místostarostka (na fotce).

Skalní fanoušci Babiše mu (zatím) odpouští vše, i kdyby žral děti a zneužíval psy (zapůjčeno z internetu). Jenže jiná spousta lidí dostala vztek, když viděli, jaké z nich hnutí ANO dělá voly. To však nic není, situace, zdá se, je zatím v rukou Babiše zcela pevně.

Vypadá to sice, že Babiš utrpěl dvě politické prohry, ale jen zdánlivě. Poslanci ho doporučili ke stíhání pro podezření z podvodu při čerpání evropských dotací a jeho vláda nedostala důvěru. Neznamená to však, že by musel v nejbližší době odevzdat moc, takže i tady v Orlové, mohou "jeho" lidé zatím sedět a hledět (na televizi).

Podle evropského práva je nyní “Čapí dotace” prokázaným podvodným jednáním, ale koho to zajímá? Jenom opozici.

(O případném vymáhání peněz a penále by rozhodoval středočeský dotační úřad, následné odvolání by pak řešilo ministerstvo financí. Kraj i finance řídí hnutí ANO, tedy lidé premiéra Andreje Babiše. I když takový střet zájmů je v Evropě unikátní, co je nám potom.)

Předseda ANO má zřejmě za poradce idioty, když mu nezabránili pronést v parlamentu výrok o objednávce trestního stíhání mafií (a otázkou je, nakolik je podobné chování vhodné pro premiéra civilizovaného státu, který zřejmě ještě ke všemu bude znovu sestavovat vládu). Lze si ale všimnout, že ať Babiš řekne cokoliv, vždy za nim někdo stojí. Teď to byly oddané ženy z mandátového a imunitního výboru. Jihomoravská poslankyně Taťána Malá, absolventka práva na Panevropské vysoké škole v Bratislavě, na sebe strhla pozornost emotivní oddaností a neobvyklými konstrukcemi, stylizujícími ji do role novodobé údernice.

Mezi věrné vykládačky slova Babišova patří také právnička, poslankyně a bývalá ministryně spravedlnosti (sic!) za ANO Helena Válková (tu Babiš v roce 2015 odepsal).

Tento týden se určitě někam posuneme: Drahoš nebo Zeman?

Možná v Babišovi začíná hlodat podezření, že už není tak všemocný a nepostižitelný, jak se ještě nedávno domníval. To je ale jenom přání těch, kteří se ho bojí, co?
Článek byl přečten 490×, komentářů (4) nových (4)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik