Náhradní banner

Kverulant se zpovídá princezně orlovské politiky

5. 1. 2018;

V tomto písemném "proslovu" chci reagovat na tento nedávný příspěvek:

3.1.2018 13.09:58; Sluníčko
Opravdu nerozumím vašemu bezpochyby dětinskému vypisování nepravd či polopravd a ještě vykreslených tak, aby zněly opravdu jako věci od inteligentního člověka (což dle mého názoru nejste a nikdy jste nemohl být a nebo že by to bylo úplně jinak? Nedokážete se smířit s tím, že vy nejste středem pozornosti ve vedení města? Nechápu co z toho máte, neustále se otírat o lidi, kteří mají snahu něco změnit a upřímně si myslím, že radovat se z maličkostí je v dnešní době pěkné. Vy jen kritizujete a píšete nesmysly, moc by mě zajímalo co jste pro naší Orlovou vykonal dobrého a úctyhodného VY!!

Tipuji, že pod přezdívkou Sluníčko se skrývá paní místostarostka Petra Jenčmionková. Pokud je tomu tak, tak je zarážející, jak si místní významná politička představuje svoje "poslání". Hned další přispívatel(ka) chválabohu naznačuje, oč tady kráčí:

3.1.2018 16.33:10; Máma
Vážený autore článku, udělejte, prosím, radost sluníčku jasnému Nejjasnějšímu a napište, co vše jste v minulosti dělal pro lidi v Orlové ( dělat pro město je nelogismus). Ona sluníčko by chtěla noviny a la bolševický ruďas. A Vy kritizujete, ta hrůza. Ji- sluníčko nenapadne, že by mohla dělat obdobu Orlovin. A chválit sebe a chválit kamarádky, kamarády, Zemana, Babiše-bureše a další tak dokonalou nejdokonalejší holotu a psát jen pravdu pravdoucí jako dědek Vševěd.

Takže k věci.

Výše uvedený příspěvek na orlovinách je jako vejce vejci podobný stylu paní místostarostky, kdy na svém fcb profilu napsala:


Jestli takhle paní místostarostka vidí svou úlohu politické hvězdy, tak si opravdu, ale opravdu nerozumíme.

Nechci zrovna říct, že takoví lidé jako ona jsou zhoubou. Podobní ji jedinci ale s přehnanou humanitou hlásají lásku do všech domovů, toleranci napříč vším možným, králíčka každému důchodci a podobné nesmysly. Svým přístupem hází klacky pod nohy těm občanům, kteří se zajímají o věci veřejné a kteří opravdově chtějí v Orlové rádi žít. Jenomže paní Jenčmionková je slepá a hluchá a k tomu nechápe, že ona má skládat účty, proč se chová dětinsky a k občanům nepřátelský. Ona je na mušce, ne já nebo jiný občan. Já nejsem žádná veřejná osoba, ona se k této funkci přihlásila, ale bohužel stále nechápe, že je pod drobnohledem ona a že by měla umět věcně na kritiku nebo připomínky reagovat. Ne si stěžovat a nazývat mou nespokojenost "otíráním se".

Pokud paní místostarostka chce naplnit ty svoje, dejme tomu dobré, úmysly, tak ať se začne zabývat realitou. Schovává se za prázdná líbivá slova, slibuje, že bude lépe a myslí si, že ji na to všichni skočí.

Připomenu jen jeden důvod, proč nelze její slova brát vážně: Proč se nezveřejňují zápisy ze schůzí Rady města? Proč je Rada tají? Proč neznámé důvodové zprávy? Takto se máme v Orlové cítit spokojeni? Jaká drzost, když nám místostarostka poručí, z čeho se máme radovat.

Ke konci roku zjistil Kontrolní výbor zastupitelstva, že něco není v pořádku s městskými financemi (škoda způsobena prohraným soudem), předtím podal zastupitel Chlubna podnět, aby policie vyšetřila, zda se zastupitelstvo zachovalo hospodárně, když odkoupilo místnosti VIP od HC Orlová. Tajemník úřadu Mgr. Matušek se znemožnil, ale Jenčmionková na něho nekřičela, že si to sním vyřídí, jako tehdy, když pohořela na 21. zastupitelstvu (v květnu 2017)Proč paní místostarostka k těmto velice divným věcem nezaujme jasný postoj?

Jestliže do nějaké doby byl výklad zákonů takový, že zastupitelstvo je kolektivním orgánem a není tedy možné stíhat jednotlivé zastupitele za způsob, jakým hlasovali, tak nyní Nejvyšší soud řekl, že je možné stíhat každého jednotlivého zastupitele, který hlasoval pro usnesení, jímž vznikla škoda.
Kontrola politiků ze strany veřejnosti, byť by šlo pouze o jednoho občana, je legální a potřebná. Že se to paní místostarostce nelíbí, je pochopitelné. Vždyť ona je tady ta nejmocnější. Má v rukou moc. Ale to nestačí.

Doufám, že paní místostarostka přihlásila N.Cibulkovou, šéfku všeho možného, na školení o radničních novinách. Aby se staly objektivní.

Podprůměrnost politické kultury Petry Jenčmionkové je doprovázena nemístným sebeuspokojením: ona si přece chce dělat věci pěkně po svém a nenechá si do toho šťourat. Vždyť přece si, kromě mne, nikdo nestěžuje.

Paní místostarostka by měla přestat mluvit o tom, jak za nás bojuje a naznačovat, jakoby třeba její zásluhou byla "dobrá" ekonomická situace města:Pokud zveřejňuji nepravdy a polopravdy je nejjednoduší uvést věci na pravou míru, konkrétně a s podpisem. Připouštím, že nejsem neomylný.
Článek byl přečten 670×, komentářů (13) nových (13)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik