Náhradní banner

Syndrom "Lapšanský"- Neprokázané souvislosti

2. 1. 2018;

Máme po Silvestru a jsme v Novém roce. Na hřbet si někteří naložili nesplnitelná předsevzetí, ale o tom, že jsou nereálná, ještě neví.

Na internetových stránkách města není znát, že "město" si svých občanů váží: žádná novoroční přání ani přísliby v podání Jenčmionkové nebo starosty. I ředitelka Domu kultury Barbora Herdová by stačila, neboť jak víme od Boženy Němcové, "dobrota srdce a ryzí povaha člověka nesouvisí ani s jeho vzhledem, ani se společenským postavením (Divá Bára)".

Jakékoliv povzbuzení do Nového roku by Orlová potřebovala. V sametově hladkém proslovu místostarostky by mohlo zaznít, že "toho Lapšanského" vůbec neznala a že rozhodně se zasadí o to, aby se na úřadě vyšetřilo, zda mu někdo nepomáhal. Vrátila by se tak do doby před volbami, kdy hnutí ANO slibovalo, že zatočí se starými pořádky. Ono to vypadá dokonce tak, že ANO, když protestovalo proti budově, která na novém náměstí bude stát, s těmi, kteří blokovali revitalizaci náměstí, spolupracovalo.

Jenčmionková také okatě podporovala Lapšanského v jeho tažení proti Gracii, než obrátila. Proč změnila názor?

Starosta mohl připojit prohlášení, že na radnici budou hledat event. viníky, kteří Lapšanskému ustupovali. Nebyli to Michalík a Mojžíšek?

Neúnavný diskutér na zastupitelstvech, t.č. občan bez funkce v orlovské politice, pan Mgr. Martin Sliwka, nezvolen do parlamentu, na posledním zastupitelstvu 11.12.2017 chyběl. Na tomtéž zastupitelstvu se neukázal i JUDr. Petr Kocur, který se Sliwkou chodíval na obědy do orlovského "kulturáku". Že to bylo v době, kdy tam fungovala restaurace a kdy Sliwka byl na radnici a hlavně, když ředitelkou byla sličná Iza, je nepodstatné. Důležité je, že oba dva přitom žrali Lapšanského.

Hlasatel zpráv všeho druhu, renomovaný orlovský redaktor facebookového profilu a velmi oblíbeného portálu Petr Drozdík nějak pozapomněl zveřejnit zprávu o tom, co jeho kamaráda Lapšanského potkalo. Někdo si může pomyslet, jak pravdivé je přísloví: "Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá."
(K tomu můj tehdejší ""pohled do společnosti SMO".)

SMO ovládá ČSSD. Předsedou orlovské organizace je ředitel základní školy Paloncy. Paloncy hraje s Kocurem tenis. V ČSSD je i ten, který byl s Lapšanským jedna ruka - ředitel Vaněk. Vaněk zaměstnává advokáta Siostrzonka. Siostrzonek je členem hnutí ANO. Siostrzonek se s Lapšanským "kamarádil" a vynášel mu informace.

Pokud Lapšanský bude chytrý, tak se bude bránit vším možným, a "udá" všechny své "kamarády", kteří mu zbožně naslouchali a tleskali jeho "krokům". Je v dobré situaci: může si i vymýšlet. Ale za svého advokáta Kocura si určitě nevybere. Ten mu možná v činnosti pomáhal se sestavováním "právních vět". Ještě někdo? Sliwka má prý právní vzdělání také.

A proto vy, kteří jste si s ním podávali ruce, bděte!

Ale, jak je v názvu: souvislosti jsou neprokázané, nechte být!

Na zmíněném, posledním v roce 2017, zastupitelstvu, Lapšanský chyběl, to už byl "chycen". Kromě zpráv, které pak v mediích proběhly, možná ještě to, co o něm a podobných napsal senátor Valenta.

Lapšanský bydlel v Ostravě. Koupil byt po dceři bývalého starosty Orlové. Nevěděl o tom. Smáli jsme se tomu.
Článek byl přečten 531×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik