Náhradní banner

Svědci Radimovi

31. 12. 2017;

Silvestrovské neradostné vyprávění o skupině lidí, kteří se semkli kolem svého guru Radima Lapšanského. Ten násilně odháčkovával město Orlová po řadu let.

Co je odháčkování hledejte u hesla Guru Jára.

Dost osob v Orlové vědělo o tom, co dělá Lapšanský. O důvodech, proč tito lidé mlčeli, lze spekulovat, ale jedno je jisté: šlo o podobně smýšlející individua, kterým dělalo dobře, že s kreaturou v osobě Lapšanského mohli "spolupracovat". Zřejmě jim imponoval svou bezbřehou sebejistotou člověka, který si myslel, že je bohem. A jeho vulgarity konzumovali s těžko skrývaným uspokojením.

Začátkem míjejícího roku 2017 byl zde zveřejněn článek Odporné charaktery ? Nikoliv! Ctihodní občané obce Orlová, který měl upozornit na Lapšanského, který se nepochybně na provozu stránek www.orlova2014.cz ukájel.

pozn.. stránky www.orlova2014.cz jsou nyní, když je Lapšanský ve vazbě, mimo provoz.

Po vzoru starověkého Říma zveřejňuji PROSKRIPCI, seznam osob, které prohlašuji za nepřátele Orlové, protože se k Lapšanskému otevřeně hlásily a podílely se např. na blokování rekonstrukce náměstí. Je potřeba diskutovat jejich morálku a schopnost sebereflexe. Snad zpytují nyní svědomí, že pomáhaly ekoteroristickému molochu.

Pro méně inteligentní: proskripce bez konsekvence smrti, aby bylo jasno. Jde o metaforický obrat, nikoliv nabádání k násilí. Ještě jinak: zveřejňuji seznam lidí, kterým bylo zřejmě ukradené, s jakou osobou spolupracují, hlavně, že byl naplněn cíl jejich chorobných tužeb. Všechny měly společný cíl: prostřednictvím Lapšanského aury škodit svým nepřátelům (např. Michalíkovi, Mojžíškovi, Koláčkům všech generací, Danělišynovi, Dembickému a dalším).

Pro nezorientované: Lapšanskému se přihodilo toto.

Seznam:

1. Vedení SMO - poskytovalo Lapšanskému informace nejméně prostřednictvím ředitele Vaňka a právníka Siostrzonka
důkazy:


Křížovka na neděli
2. Ing. Jan Hrádek, cestovatel, nyní člen Kontrolního výboru zastupitelstva.
3. Jindřich Moudrý z BD Orlová se zúčastňoval akcí "Lapšanského", byl jeho konfident a poskok
4. Zastupitelé za hnutí ANO: Hájek, Kasaj, Jenčmionková, Potyšová (Lapšanský věnoval ANO 20.000 Kč, měl asi z čeho, ANO ho navrhlo do IT komise)
5. Mgr. Richard Adamus, kterého Lapšanský vychvaloval.
6. Výbor Orlováku a pak nového spolku (Ing. Ivo Kotaba, Karásková Dagmar, Smožková Marcela, Ing.Radko Pětroš, Macura Antonín, Ježišková Eva, Swobodová Hildegarda, PhDr.Juřica Martin, Franioková Zdenka, Weissberger Roman)
7. JUDr. Petr Kocur. O vybraných způsobech dua KoLaPš (skloňujeme podle vzoru KOLAPS), by mohl vyprávět organizační výbor GRACIA, zvláště když se uražený Lapšanský obrátil na svého věrného kocoura, když mu znemožnili organizátoři vstup na úvodní ceremoniál v DKMO.
8. Mgr. Martin Sliwka (bývalý místostarosta) + orlovská ODS. Co jim na to řekne jejich celostátní vedení, které tak brojí proti environmentálním aktivistům?
9. Petiční výbor pro záchranu LŠU. Snad jim už dříve došla toxicita Lapšanského jednání.
10. Dr. Jaromír Kuča, bývalý starosta (ještě 20.12.2017 Lapšanskému poslal mail)
11. Eva Ježíšková, učitelka v mateřské školce; sestra JUDr.Petra Kocura (viz také členství ve výboru Orlováku).
12. Kubalová, Šromková, Koutný, Bjalončíková (členové hnutí Volím Orlovou).
13. Ing. Ivo Kotaba, člen rady spolku (viz výbor Orlováku).

Pozn.: o některých osobách, které Lapšanského adorovaly, mlčím, abych nebyl v podezření, že zneužívám situace.

Pořadí v seznamu je spíše náhodné, měřítko "spolupráce" s Lapšanským je těžce nastavitelné, snad to policie a orlovská společnost vyhodnotí lépe. U řady výše zmíněných možná šlo o škodlivou naivitu ve stylu „iniciativní blbec horší než třídní nepřítel“, minimálně však někteří mohli mít tušení, ne-li bližší známost Lapšanského praktik. Doufejme, že prozřeli a najdou cestu na policii a vypoví, co ví. O Lapšanském jsou na úřadě stohy dokumentů a v nich seznamy osob, které se jednání s ním zúčastnily. Ty všechny je třeba prověřit, jestli je třeba přemluvil, podplatil, vyhrožoval jim nebo opačně, jestli dostal úplatky, aby přestal. Řada úředníků jistě ráda svěří příslušným orgánům své nepříjemné zkušenosti s touto personou. Kujte železo, dokud je žhavé.

Dosti důležité bude zjištění, proč náhle prozřel. Dostal zaplaceno?

Seznam zveřejňuji přesto, že beru v úvahu, že se Lapšanský, podle šablony Kajínek, může stát také velkou celebritou. A potom, běda mi.
Článek byl přečten 576×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik