Náhradní banner

Impérium (ne)vrací úder. Impérium bylo poraženo.

28. 12. 2017;

(Crikvenica - Bakar)

Monika Szturcová, ekonom kanceláře starosty (to jsou funkce!), dostala na starost zpracovat návrh Smlouvy o vzájemné spolupráci mezi městy Bakar a Orlová. Úkol to byl těžký, neboť zastupitelstvo v záři tuto smlouvu neschválilo. Přátelé modravých dálek a slunečných pláží se však nenechali odradit a smlouvu, která by je opravňovala za veřejné peníze si užívat u moře a jíst a pít zadarmo, opětovně dali na stůl. I s Cibulkovou, která byla zodpovědnou osobou.
O výjezdech orlovských prominentů jsem psal již dříve, např.:

Postřehy odcházejícího léta
Daleko od (ne)hlučícího zastupitelstva
O čem sní, když spí (Jenčmionková a starosta)Ponechávám bez komentáře formulace ve smlouvě použité Na zastupitelstvu, když se tato smlouva projednávala, neuvěřitelným způsobem loboval (asi zejména sám pro sebe) starosta. Neváhal se ztrapňovat na kvadrát, stydno muselo být i těm, kteří pro smlouvu pak hlasovali. Starosta překročil únosnou míru slušnosti, nemluvě o tom, že se měl chovat důstojně. Po prvním hlasování, kdy pro smlouvu bylo jenom 11 zastupitelů z koalice, nemohl skousnout prohru a šel dokonce tak daleko, že si dovolil prohlásit (bez zřejmého důvodu) hlasování za zmatečné (nefungovalo mu údajně tlačítko, což ohlásil teprve potom, když zjistil, že PRO bylo málo hlasů).

V jednání o smlouvě se pokračovalo až po "dohodovací" přestávce, ale ani ta nepomohla, i když vystoupila samotná Mgr. Cibulková s vysvětlujícím patolízalovým přednesem: ani v druhém hlasování zastupitelé smlouvu neschválili. Akorát někteří zastupitelé názor změnili. Cigánek prozřel, Kuča hlasoval a Závišek změnil své stanovisko z pro na proti. Vysoce zajímavé bylo to, že tvořící koalici Szkandera, Janča a Potyšová se v obou hlasováních zdrželi.Chápeme stress, který ovládl starostu. Nebude moci rozdávat v Bakaru, podobně jako v Crikvenici, bonbony, pivo a kofolu. Nepřiveze tamním obyvatelům letáčky, podle kterých by ONI začali do Orlové houfně jezdit, aby se podívali na sběrný dvůr, který provozuje SMO a aby v Orlové strávili dovolenou. Na druhé straně by ale "bakarská delegace" určitě poradila, jak zařídit, aby se občané dostali lidským způsobem na poštu, i když takový úkon nepotřebuje zahraniční družbu.

Bohužel, ne všichni zastupitelé měli zájem

* rozvíjet spolupráci a přátelství
* realizovat společné zájmy na podpoře hospodářského, společenského a kulturního rozvoje
* rozvíjet všechny formy spolupráce v oblasti hospodářství, cestovního ruchu, kultury, sportu, vzdělávání a dalších oblastí
* podporovat výměnu mezi občany na základě rovnosti a vzájemného zájmu, přátelství a vzájemného porozumění
* zlepšit kvalitu života našich občanů
* posílit myšlenku demokracie a evropské jednoty

Jaká škoda!

pozn: uniká mi sice význam a obsah výměny , ale člověk nemusí všemu rozumět

Zvukový záznam, ve kterém uslyšíte, jak starosta mluví páté přes deváté, pak na kolenou prosí, aby smlouvu obhájil, si musíte nutně poslechnout.
Článek byl přečten 423×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik