Náhradní banner

Zimní dárek Orlovanům (a nejenom jim): Lapšanský bručí v teplácích!

22. 12. 2017;

Dne 16.12. jsem obdržel tuto záhadnou zprávu:



Nechápal jsem tehdy, o co jde, nicméně neznámému odesílateli jsem poděkoval (za rozžehnutí jiskřičky naděje, že se nejedná o vtip).
Přemýšlel jsem takto:

LAPSANSKY by mohl být Radim Lapšanský. Do povědomí celého okresu se dostal svou aktivitou, kdy "reguloval těžbu uhlí", nutil úředníky Orlové i kraje odpovídat na argumenty, kterými "bránil" přírodu apod. Byl předsedou Osadního výboru v Zimném dole do doby, než byl zastupitelstvem odvolán, založil Orlovák, který "pomáhal" občanům v boji proti nešvarům, které působilo město (přímo nebo nepřímo).

S postupem času Orlovák přeměnil na Asociaci ochrany životního prostředí ČR, z.s.

Jméno druhého muže, který se ve zprávě objevil, SVORNIK, by mohlo patřit Bohdanu Svorníkovi, kterého z Orlové si pamatujeme v souvislosti s poslancem Hájkem.

Tento ekolog vedl občanské sdružení Změna pro život, které změnil na AOPK z.s.

Dnešního dne jsem zjistil, že ona tajemná zpráva od anonymního odesílatele, je pravdivá: oba dva pánové ekologové vydírali podnikatele a chtěli úplatky

Šéfové ekologických spolků podle policie námitkami vydírali podnikatele Šéfové ekologických spolků podle policie námitkami vydírali podnikatele

Příklad "činnosti": Budování nové průmyslové zóny se protahuje

Známé jsou veverky, netopýři a rorýsi, kterými R.Lapšanský operoval, když nechtěl "povolit" rekonstruovat náměstí" ale možná se neví, že podal dotaz, zda svištění galusek při GRACII může vadit hnízdění rorysů.

Někteří si vzpomenou, jak Lapšanský MACHROVAL. Jak mu asi teď ten jeho chytrý mozek pracuje?

Tak, a teď nezbývá, než připomenout ono známé přísloví: Na každou svini se vaří voda.

O této "činnosti" Lapšanského se mluvilo, někteří podnikatelé ho poslali hned někam. Je vidět, že to zkoušel, až dozkoušel.

Komentářů není třeba, ale určitě víte, co znamená presumpce neviny. Takže počkejme si, jak to dopadne. Třeba takový Adamus, ředitel a majitel orlovské jazykové školy, seděl ve vazbě 5 měsíců. Souzen zatím nebyl, takže v klidu mu město zveřejňuje články, neboť vlastně nic neprovedl.
Článek byl přečten 815×, komentářů (9) nových (9)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik