Náhradní banner

(před) Vánoční shon, přání občanům a Babišův dárek

21. 12. 2017;

V době, kdy jsem začal psát tuto "úvahu", sněží (asi hodinu) a za hodiny dvě, nastane astronomická ZIMA. Kolem, v našem okrajovém (neměstském) prostředí je již bílo….
Aspoň, že to!

Za pár dnů, v neděli, je Štědrý den. Nákupy vrcholí, pokladní terminály se zasekávají, lidé si vzájemně potřásají rukama a přejí (hlavně) zdraví. Měl čepici na hlavě, takže jsem ho nepoznal: oslovil mne křestním jménem, tudíž si mne nespletl s někým podobným. Ještě že jsme se jenom tak minuli (on byl v pracovním nasazení) a nemusel jsem se přiznat, že nevím, kdo je. Ale potěšilo to.

My obyčejní lidé si dáváme obyčejné dárky (drahé nebo levnější) a docela si těch svátečních dnů užíváme. Jedeme za rodinou nebo rodina přijede za námi, dobře pojíme, popijeme tak, abychom zůstali ještě trochu střízliví.

Nejinak je tomu u kategorie významnějších osob. Přesto, že na nich leží tíha zodpovědnosti. Herec se musí snažit, abychom se dobře bavili, zpěvák, abychom si jeho píseň notovali. Místní politik nesmí zapomenout občanům popřát (co, kdyby na něho zapomněli?)Za přání (já osobně) děkuji. Místostarostka, na rozdíl od starosty, je jen o něco méně formální (více osobní), ale zdaleka si nemyslím, že by byla "moje". A Orlová zcela jistě se "tu a tam" nelíbí. Je třeba se snažit více… (a nikoliv jen slovy).

Náš největší (významem) politik si předvánočního času užívá neúrekom (přeloženo do češtiny: nadmíru). Stačí sledovat facebook. Jsou ale lidé, kteří mu nepřejí. Jenomže blíží se okamžik, kdy ty novinářské hyeny sklapnou. Tzv. kompetentní úřady obdržely výsledky vyšetřování OLAF v kauze Čapí hnízdo. Všichni chtějí, aby verdikt byl co nejdříve zveřejněn, protože doufají, že to bude Babišův konec. Ten se však ani za mák nestará. Dnes dopoledne, na dotaz, jestli si myslí, že by zpráva OLAF mohla ovlivnit jeho vládnutí odpověděl: "Pokud máte na mysli komplot Čapí hnízdo, který byl objednán mafií na to, aby ovlivnil volby, tak se zeptejte OLAF. Já nečekám vůbec nic" .

Podle mne, Babiš již dobře ví, že OLAF na něho nic nezjistil a pěkně to všem vrátí: uvaří všechny ty demokraty jako žábu. A nastane opravdová Tichá noc!
Článek byl přečten 353×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik