Náhradní banner

Co si dáme k Vánocům

18. 12. 2017;

Vánoce jsou nejen svátky klidu a míru, ale také svátky byznysu. Na tři sváteční dny lidé nakupují s takovým objemem a intenzitou, jako by se chystali na roční zákaz vycházení. A tak se každoročně na pěkné tržby těší obchodníci a výrobci v potravinářství. Vzhledem k tomu, že jedním z největších českých výrobců potravin je Agrofert čerstvého premiéra, velkopobírače dotací a mediálního magnáta Andreje Babiše (nyní holding papírově ovládá jeho žena a právníci), který se rozhodně necítí býti ve střetu zájmů, nebylo by špatné, připomenout si některé jeho značky v potravinářství, které obohatí i náš sváteční stůl.

Pokud by někoho zajímalo, kolik má Babiš peněz, když tak hodně o své postavení bojuje, tak něco o tom zde.

No a teď se podívejme na koncern Agrofert (Babiš je jeho stoprocentním vlastníkem), který je jednou z největších firem v postkomunistické Evropě a který sdružuje více než 250 firem z odvětví chemie, zemědělství, potravinářství, lesnictví, dřevařství, pozemních technologií, techniky, dopravy, obnovitelných zdrojů (biopaliva) a médií.
Do skupiny mimo jiné patří chemičky Precolor, Precheza, Deza, Fatra, Synthesia, Lovochemie, Duslo (Slovensko), SKW Piesteritz (Německo), společnosti obchodující s hnojivy, osivy či zemědělskou technikou, mlékárny, masozávody, pekárny a další potravinářské firmy či vydavatelství Mafra, které vydává mimo jiné deníky Mladá Fronta DNES, Lidové noviny a provozuje portál iDnes.cz. Babiš vlastní také rozhlasovou stanici Impuls a televizi Óčko. Časopis Forbes jej již dříve vyhlásil nejvlivnější osobou ve světě českých médií.

Zajímavý pohled na to, čemu říkáme Tady všude je Babišovo je možno vystřídat úvahou o Nejbohatším Slovákovi.

Ještě jednou se podívejme na společnosti, které patří Agrofertu a na jeho produkty.

A nyní ještě jiný souhrn, aby se některým rozsvítilo, jak Babiš žije z našich peněz. Chytřejším možná dojde, že nejde o nijak "férové" podnikání, ale to by museli si dát dohromady souvislostí, které některým unikají....

Vepřové, drůbeží, hovězí, rybí, koňské maso – Animalco, Hyza
Společnost Animalco s obratem 5miliard a 40 pracovníky (v roce 2014) dodává: Hovězí maso, drůbež celou i po částech, marinované maso, měkké masové výrobky, uzená masa, vařené masové výrobky, vepřové maso, produkty bez lepku, zvěřinu, koňské maso, ryby, vnitřnosti a vedlejší jatečné produkty. Podobný sortiment jde do distribuční sítě v ČR a SR také pod Babišovou značnou Hyza. Značku Procházka Agrofert získal po odkoupení masokombinátu stejného jména v Roudnici nad Labem. Byl to jeden z největších masokombinátů v zemi a největší konkurent Kosteleckých uzenin.
Vejce – Česká vejce CZ
Společnost sdružuje několik drůbežáren po celé republice. Dodává vejce do řetězců, přes velkoobchody i do malých prodejen.
Uzeniny a konzervy – Kostelecké uzeniny
Největší zpracovatel masa v České republice. Pod touto značkou pouští pan ministr do oběhu produkty z vepřového, hovězího a kuřecího masa a kompletní sortiment masných výrobků a konzerv. Kostelecké uzeniny, a. s., prodávají své výrobky pod dvěma značkami, Kostelecké uzeniny („Tvůrce chuťových zážitků“) a Maso Planá („Jídlo nás baví“).
Uzeniny Kmotr – Masna Kroměříž
Největší výrobce trvanlivých fermentovaných salámů v ČR. Nabízí: Fermentované klobásy, salámy.
Uzeniny – Krahulík, masozávod Krahulčí
Masokombinát produkuje ještě pod značkou Vysočina Hodice. Dodává široké spektrum výrobků. Měkké uzeniny, sekané uzeniny, trvanlivé tepelně opracované uzeniny, trvanlivé uzeniny fermentované, vařené výrobky, aspiky a huspeniny, bio, párky a klobásy, atd..
Mléko, máslo, tvaroh, salko, pikao, jesenka, zmrzlina… – Tatra, Mlékárna Hlinsko
Pod značkami Mlékárna Hlinsko a především Tatra produkuje ministr financí smetanu, uht mléko, kondenzované mléko, máslo, produkty v programu Školní mléko, sušené mléko, mléko, tvaroh, zmrzlinu.
Mléko, jogurty, smetana, pomazánkové máslo, Zlatá Haná – Olma
Největším zpracovatelem mléka v ČR, je babišova společnost Olma. Produkuje pod značkami BIO jogurt, BIO mléko, Cavalier, Florian, Florian Active, Klasik, Olmíci, Olmáček, Pierot, Selský jogurt, Silueta, sýr Grande, Smetana, Populár čerstvé mléko, Selské mléko, Selské máslo, Máslo, Tradiční pomazánkové a Zlatá Haná.
Pečivo – Penam, Pekárna Zelená louka
Pekárna Zelená louka nedaleko Prahy dodává výrobky pro Babišův pekárenský gigant Penam. Pokud chcete Andreje Babiše podpořit, kupte si chleby, celozrnné a vícezrnné pečivo, toustové chleby, super sandwich, sladké pečivo, sváteční pečivo, vánočky, perníky,…
Lahůdky, maso, uzeniny, chlebíčky, bagety, pomazánky, vegetariánské produkty, masny – Procházka, Papei
Pod značkou původně masokombinátu a bývalého konkurenta, roudnickou společností Procházka, provozuje Babiš síť více než stovky prodejen masa a lahůdek, které jsou nejčastěji součástí provozoven Penny market a Kaufland, ale je možné najít i klasické kamenné prodejny této značky. Dále je pod značkou Procházka uváděn na trh sortiment lahůdek, sýrů, ryb a škvařených výrobků. Podobný sortiment najdete i pod značkou Papei, která „patří do holdingu“. Kromě obložených baget, chlebíčků, pomazánek a dalšího širokého lahůdkářského sortimentu Papei nabízí i vegetariánské produkty. Například vege řízek, vege sekanou nebo falafel.
Olej – Preol food
Klasický jedlý řepkový olej produkuje známá lovosická společnost Preol. Je to ta, která těží z dodávek bionafty pro stát. Jde o mnohokrát popsanou situaci, na jedné straně obchodu je Babiš – dodavatel a na straně druhé odběratel Babiš – ministr vyplácející sám sobě naše daně. Překvapivé je, že tento obchod nezajímá premiéra Sobotku ani specializované týmy kriminalistů. Společnost Preol je jistým klenotem Andreje Babiše. Například v roce 2014 měla zisk, který vyplatila svému majiteli 336 milionů, tedy víc než čtvrt miliardy korun, na dani přitom odevzdala jen 382 tisíc korun. To muselo nejednoho drobného podnikatele potěšit.
Dopečený chléb, bagety, kaiserky ze supermarketů – ProFrost
Nekupujete pečivo pod značkou Penam, protože je od Babiše a raději koupíte v supermarketu čerstvě dopečený chléb, bulku nebo kaiserku? Moc jste si nepomohli. Ministrovi financí totiž patří také společnost ProFrost, která je dvojkou na trhu v dodávkách mraženého pečiva do supermarketů. Můžete si tak koupit například Vesnický chléb z kamenné pece, který uhnětli pekaři v obrovském závodu v Prostějově, zamrazili ho a následně jel přes celou republiku k vám do města a tam ho ve zdejším supermarketu rozpekli.
Kuře, kachna, slepice a dalších 1200 výrobků – Vodňanská drůbež
Největším zpracovatelem drůbežího masa v ČR je společnost Vodňanská drůbež. Nedodává však jen Vodňanské kuře, ale dalších 1200 výrobků.

A to není všechno… část produkce Babiš prodává řetězcům pod jejich privátními značkami. Produkty společností Andreje Babiše je tak možné najít například pod značkami Aro, Řezníkův talíř, Vocílka a další.

Babiš samozřejmě nevlastní jenom Agrofert.

pozn.: obrázky jsou sice nečitelné, ale orientačně ukazují rozměr, ve kterém se Babiš pohybuje.

Podívejte se tedy do ledniček a spížek, kolik čeho máte nakoupeno. A pamatujte: dnes si kupujeme Babišové potraviny, zítra si koupí on nás.

Že fanouškům premiéra nevadí, že v den jmenování vlády jsme vůbec nevěděli nic o jejím programu (jenom blábolení nového premiéra, že vláda konečně začala makat) a že Panu Neomylnému Ústavní soud v zákoně o EET shledal 2 body protiústavními, je sice špatné, ale je to málo ve srovnání s tím, že "Babiš zkoncentruje ve svých rukou mediální, ekonomickou a represivní moci. Jako premiér dosáhne i na represivní orgány, na které v minulé vládě neměl vliv. Ministerstvo vnitra, Úřad pro zahraniční styky a informace a případně BIS. Z toho musí mít strach každý. (Topolánek o Babišovi)

Pro orlovské ANOisty nastal čas, aby konečně přebrali Babišovou rétoriku. Když ta se hodí k premiérovi, tak i v Orlové bude nesmírně populární.
Článek byl přečten 599×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik