Náhradní banner

Bez ohledu na jeho postavení

12. 12. 2017;

Útoky proti našemu premiérovi neustávají.

Nejnověji se objevila zpráva, že premiéra Babiše prověřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu. Opět výstřel slepými patronami.

Nejinak tomu je s vyšetřováním, které vede OLAF. Ti, kteří čekají průlom, budou trpce zklamání. Spekulace, které protivníci Babiše vysílají do éteru, jsou pouhým přáním, nikoliv skutečností. Např. takový Topolánek si mnul ruce již v říjnu, kdy tvrdil, že OLAF už Čapí hnízdo vyšetřil.

Skutečnost je taková, že zpráva OLAF k Čapímu hnízdu, i když je sice prý hotová, ale zveřejněna však zatím nebude. Možná i proto, aby nepokazila někomu Vánoce.

Novináři, kteří pracují ve prospěch Pražské kavárny a na objednávku píší štvavé články, aby svedli z nastoupené cesty masy pracujících a, frustrovaných předchozími kmotry, voličů, nechtějí pochopit, že Babiš dal lidem nadějí, že jejich potřeby uspokojí.

Dovolím si citovat z jednoho takového pochybného článku, nazvaného Jak vysvětlíme světu Babiše? Tak velký konflikt zájmů totiž nejde vysvětlit., ve kterém autor přirovnává našeho premiéra k revizoru a ironicky uvádí, že "revizor nemůže být zároveň cestující, který nemá jízdenku". A dále:

Když člověk vyrábí salámy, tak přece nemůže ovládat státní potravinářskou inspekci a řídit hlavního hygienika. To je absurdní nesmysl.
Když člověk hospodaří na půdě státu, což je z velké části případ Babišova Agrofertu, tak přece nemůže řídit Státní pozemkový úřad, který má určit podmínky nájmu půdy.
Když je člověk jedním z největších zaměstnavatelů, tak přece nemůže řídit státní inspekci práce.
Když člověk prodává státu biopaliva, tak nemůže zároveň ovládat z titulu státní funkce státní hmotné rezervy a podnik Čepro. A nemůže psát zákony a pravidla pro daňové a dotační podmínky biopaliv.
Když člověk dělá premiéra, nemůže ovládat média, která ho mají kontrolovat, jak to dělá.
Když je člověk vyšetřován z trestného činu, tak nemůže ovládat ministerstvo vnitra.

Přitom voliče, kteří A.B. volili, nazývá "křováky z pralesa" a pokračuje, že:

Vytvořili z čisté hlouposti naprosto ojedinělý systém, v němž žák dělá sám sobě zkoušejícího učitele, pachatel dělá sám sobě vyšetřovatele a podnikatel sám sobě dělá daňový úřad a všechny kontrolní orgány.
Velkovýrobce, který prodává zboží státu, je zároveň zástupcem státu a uzavírá sám se sebou smlouvy a sám sobě si určuje ceny a podmínky.

Se závěrem, že"Babiš nám vnutil systém, kdy on sám sedí na všech stranách jednacího stolu a vede sám se sebou obchody a sám se sebou uzavírá smlouvy" samozřejmě nemůžeme souhlasit, neboť volič se rozhodoval podle sebe a nikoho jiného.

Lze jen doufat, že takové období, které je teď, rychle pomine.
Článek byl přečten 656×, komentářů (10) nových (10)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik