Náhradní banner

Návod, co by orlovské hnutí ANO mělo udělat. Hned!

27. 11. 2017;

Možná si orlovští sociální demokraté myslí, že za propad ČSSD může jen Sobotka a tak tady, v zapadlé části regionu, kde lišky dávají dobrou noc, jim pšenka pokvete dál. Možné ale je i to, že nějaká sebereflexe je napadla a technologové moči moci (Klčo, Vaněk, Troják, Trojáková, Galia) už pracují na tom, jak si své lukrativní posty (v SMO, radě, městské policii) zachránit.

Situace se totiž, po parlamentních volbách, vykrystalizovala zcela jasně: ČSSD spadla ze stolu. Tento propad by měl být důvodem k okamžitému jednání jejich koaličního partnera - hnutí ANO. Je třeba, aby lidé z hnutí ANO využili situace a spojili se s komunisty (to měli udělat hned po volbách), odvolali členy ČSSD z rady a zvolili do ní komunisty. Nová rada pak "zlikviduje" současné představenstvo SMO (s výjimkou Kratochvíla, který je z ANO a který se může stát předsedou), odvolá ředitele Vaňka a jeho i Trojáka vyhodí.
Páleník půjde za Galiu (s jasným výhledem stát se velitelem MěP), Mirek Koláček za T.Kuču (a bude zvolen, jako ve starých časech, opět místostarostou, Jenčmionková se stane samozřejmě starostkou).Kratochvíl vystřídá Klča a Pustelníková Paloncyho.

Beze změny by zůstala pozice Szkandery (s ním by byla klidná i Potyšová, jako ředitelka sociálních služeb, pokud by to Jenčmionková dovolila). S Jančou by to dalo dohromady pohodlných 18 hlasů. Ostatní by ostrouhali, tedy Chlubna, Kafka, učitelky a Kubalová.

Samozřejmě, že by se do nové party mohli přijmout místo farařů Šromková, Kubalová a Bjalončíková.

Pak by mohlo dojít k dalším změnám, podle toho, kdo by co chtěl. Variant je dost. I míst a funkcí. Na potřebné posty by mohli nastoupit rodinní příslušníci ANO, KSČM a evangeliků (nebo těch žen z VO). Petr Koláček a Szkandera/Šromková by zůstali v dozorčí radě SMO, do představenstva SMO by byl nominován a schválen P. Hrdina. Ten by se mohl stát i ředitelem SMO, pokud by bylo pro něho výhodné ze šachty odejít.

Ředitelé škol, kteří fandili ČSSD, by byli odvoláni (Paloncy v první řadě). Z úřadu by byli odejíti rodinní příslušníci ČSSD (Vaňková), velice populární (a ve volbách vždy úspěšný) Ing. Radim Klein by dostal podmínku, že zůstane, pokud vyřeší jiné, než doposud, využití radarů, což by si, před volbami v roce 2018, připsalo k dobru ANO.

Ostatní zastupitelé z ANO a KSČM buď funkce mají, anebo s ohledem na životní situaci je možná nechtějí (Bernatík - viz rok narození 1933, Vítečková - bydlí v Opavě). Zapomíná se však evidentně na pana René Záviška, který komunistům slouží dlouho a věrně. Já bych ho udělal předsedou dopravní komise, pokud by se již Bernatík nechtěl více angažovat.

Komisi pro děti a mládež by vedl někdo z dvojice Pustelníková/Vítečková, Komisi pro prevenci kriminality Páleník, Komisi pro kulturní a spolkovou činnost Kasaj, ať už jenom nesedí. Janča se svým jednoduchým přístupem ke složitostem života by mohl obdržet povolení oddávat a gratulovat novým občankům Orlové.

Členové ANO se za tři roky řízení města mnohé naučili, nyní by to měli využít a dokázat, nejenom prostoduchými statusy na facebooku, ale i v praxi, že makali.

Doporučuji můj návrh zvážit a projednat. Nečekat! Co když do doby komunálních voleb budou mít lidé Babiše plné kalhoty. Co si potom počnete?


demonstrace proti Babišovi a Zemanovi
Článek byl přečten 493×, komentářů (7) nových (7)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik