Náhradní banner

Rozměr ducha současné Orlové

20. 11. 2017;

Psáno pro povzbuzení těch, kterým vadí Babiš a hnutí ANO

V Orlovských apolitických novinách se objevilo sebechválné poděkování hnutí ANO (ale tak by to udělala každá vítězná strana/hnutí), že zvítězili ve volbách. K tomu se přidal i Ing. Josef Hájek, který (i díky Orlovákům) obhájil svůj mandát, ačkoliv v Orlové nebydlí. Láska k hnutí ANO hvězd se dotýká.

Jsou ale lidé, kteří hnutí ANO (a jejich členy) nesnášejí. Třeba Milan Knížák:

S Babišem by do vlády neměl jít nikdo. Pro mě on je naprostá degradace lidství. Bývalý komunista, donašeč StB. Podivným způsobem přišel k majetku, chová se neurvale, navíc je sprostý jako dlaždič. Omlouvám se dlaždičům. Sprostý svým životem i slovníkem. Mně nevadí, že neumí pořádně česky a mluví jako Husák, byli jsme dlouho společná země. Vadí mi hrubost v jeho řeči a jednání. Jeho dosavadní vzestup je ostuda, stydím se za všechny, kdo s ním spolupracují anebo ho chtějí volit. zdroj

Anebo:

Ta méně inteligentní část národa ho, bohužel, stále obdivuje a nevadí jim, že lže, obdivují se mu, že je bohatý a přijímají jeho kanální slovník, kde hrubost zaměňují za otevřenost.
Taktika nadávání a plivání kolem sebe, kterou realizuje Andrej Babiš od začátku svého působení v politice, má mezi čecháčky úspěch. Nemyslím si, že Babiš vyhraje volby a bude premiérem, ale i když je vyhraje, věřím v rozum ostatních politických stran, které by ho měly z vedení vyšachovat. Kdyby komunistický kádr, spolupracovník Státní bezpečnosti a majitel pochybného jmění neštítící se podvodů stál v čele naší země, byl by to propad na politické dno a ztráta demokracie. zdroj.

Jde o rozhovory před volbami. Po nich, si M.Knižák myslí toto:

BABIŠ PATŘÍ DO NEBE
Situace po volbách je pro naši společnost degradující. Začalo to tím, že třicet procent voličů podlehlo falešné volební kampani Andreje Babiše, kterého nesmyslně podporoval „nadstranický“ prezident Zeman.
Nové strany, které se dostaly do Poslanecké sněmovny, se ukázaly jako nestabilní a koketují s Babišovým ANO. Vidinou moci opojený Okamura by nejradši obsadil nejvyšší vládní posty, ale Babiš se ho bojí. Uvědomuje si jeho nezřízenou touhu po moci a agresivní metody v kterých se mu Okamura podobá a je si vědom toho, že by ve vládě vypukl velký zmatek, poněvadž Okamura by za podporu chtěl určitě dobře „zaplatit“ a neváhal by použít nestandardní metody.
I Piráti se ukázali jako nejistí a zbytečně kličkují, ale to se, zvlášť u nováčků, většinou nevyplácí.
Představa, že všechny ostatní strany se spojí proti Hnutí ANO byla lákavá i když od začátku jsem nevěřil Komunistům a Okamurovi. Velmi rychle se ukázalo, že moje obava nebyla lichá.
Nechápu, jak někdo může věřit Babišovým slibům nebo podlehnout jeho vyhrožováním. Babiš byl a zůstal chováním a jednáním komunista, tzn. člověk schopný všeho. Má pocit nadřazenosti, myslí, že na všechny vyzraje. Sází na taktiku všechno všem slíbit, nesplnit nic a vymlouvat se na to, že mu to ostatní nepovolili. Tyto sliby střídá se zastrašováním. To ostatně dělal i Sobotkově vládě. To, co se povedlo si Babiš okamžitě přisvojil a to nepovedené zavinili koaliční partneři. Normálně by mi bylo líto všech, kteří Babišovi uvěří, ale to nejsou nevinné oběti, jen hlupáci, kteří se chtějí přiživit na moci.
Babiš je ve své taktice tak průhledný, že zůstává (pro mne) záhadou, že mu část společnosti stále věří.
Už jsem jednou napsal, že Babiš drží něčím prezidenta Zemana v šachu. Není normální, aby zkušený politik, jakým bezesporu Zeman byl, schvaloval Babišovy manipulace, navíc když před lety hovořil o jeho mafiánských praktikách. Ale možná je to tím, že Zeman fyzicky i psychicky kolabuje.
Současné Zemanovy frekventované útoky na Bakalu mají zamaskovat Babišovy problémy.
Objevil se nový kandidát na prezidenta Mirek Topolánek, který svojí normálností a otevřeností i dlouholetou politickou zkušeností, rozčeřil nevýrazné vody prezidentského klání. Babiš šílí. Ví, že takový prezident by mu jeho eskapády netrpěl. A tak si to shrneme (jako kapitán Exner).
Babiš umí jen nadávat, pomlouvat a vydělávat do vlastní kapsy.
Babiš je ze všech nejlepší, nejchytřejší, nejpoctivější, zatím co ostatní kradú.
Asi patří do nebe.
zdroj
Článek byl přečten 769×, komentářů (14) nových (14)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik