Náhradní banner

Těžká práce orlovských strážníků

15. 11. 2017;

Hrozí v Orlové prohibice?

Početná Městská policie pečuje o veřejný pořádek. Podle výsledků (kde jsou zveřejněné?) se bezpečností situace neustále zlepšuje. Občasné "nářky" jsou motivovány subjektivně, zřejmě těmi, kteří se nechtějí přizpůsobit.
Naposled třeba bylo o ní slyšet, jak organizovala školení pro občany a zaměstnance PennyMarketu, aby se uměli bránit nepřizpůsobivým občanům.

Co se ale děje po večerech a nocích, dobře nevíme. Lze procházet Orlovou bezpečně? Kolik strážníků nás chrání? Jen ten, co sedí u monitoru a sleduje kamery?

K čemu takový kamerový systém je, ukazuje názorně výzva orlovských policistů, kteří se obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc.

pozn.:O kamerovém systému v Orlové se dočtete zde.

Neznámý zloděj
Neznámý zloděj s vysvětlujícím komentářem

Nepochopitelné se zdá vykradení orlovské nemocnice zloději, kteří byli neviditelní a neslyšitelní. Pachatel do ordinací vnikal násilným způsobem, jak se dostal do budovy, policie nezveřejňuje, protože by to mohlo narušit vyšetřování. Nemocnici v noci obchází hlídací služba. „Ta ale pachatele nezastihla,“ doplnila mluvčí špitálu.

Samozřejmě, že strážníci makají", hlavně v prevenci. Pamatujete si přece na tu bombu, která v Orlové vybuchla, ne?

"Obyčejní" strážníci svou práci vykonávají snaživě. Mají nad sebou kromě velitele a jeho prvního zástupce (komunista Páleník, chytrý to muž, viz jednání zastupitelstva), ještě druhého zástupce. Ti tři šéfové asi praskají bičem, aby jich podřízení se hýbali. Nedávno například přijeli na výzvu řidiče autobusu, aby "umravnili" cestujícího, který neměl drobné: platil jízdné (26 Kč) pětistovkou! To si tedy dovolil! Řidič měl zřejmě dobrou a rozmarnou náladu, protože i když někdo z autobusu nabídl bankovku směnit, motor nenastartoval a ani nevyužil osvědčenou praxi, podle které se běžně takové situace řeší tak, že řidič odbaví další zákazníky, od kterých získá pak potřebné drobné na vrácení. A tak strážníci opatrně "nepřizpůsobivého" pasažéra vyvlekli ven pomocí fyzických chvatů, neboť ten se držel sedadla jako klíště a dobrovolně vystoupit odmítl. Utržil sice drobnou (nepatrnou) oděrku a my, kteří víme, že v zájmu plynulého odbavování cestujících je třeba, aby cestující měl připravenou hotovost v ceně kupovaných jízdenek, popř. přiměřené bankovky do hodnoty 100 Kč nebo podle ceny jízdenek, případně předem odpočítané mince, se tomu nedivíme. Narušitel jízdního řádu může být rád, že strážníci s nim nesepsali žáden protokol a nechali ho zahanbeného stát. Stalo se tak na frekventované lince do okresního města, kdy ostatní cestující se museli vypořádat se zpožděním.

Vzhledem k tomu, že po městě večer nechodím, a téměř nikdy v soboty, nevím a nemám zdání, jak to vypadá v okolí restaurací a míst, kde se konají diskotéky, a kdy účastníci těchto akcí chodí ven a tam kouří, pijí a baví se mezi sebou, tak nevím, jestli strážníci, podobně jak je uvedeno výše, umravňují občany. Takovým místem je např. Music Club Kavárna (na závětrné straně Domu kultury).

Takže: je tam veřejný pořádek narušován? V budoucnu se třeba se může stát, to co v Praze: Centrum Prahy schválilo prohibici. Za kelímek s pivem pokuta až 10 tisíc.

No, od Prahy jsme daleko, takže nějaká benevolence tady bude muset být. Možná, v první linii, se přikročí k zákazu sprostě mluvit mládeží do 21 let.
Článek byl přečten 857×, komentářů (9) nových (9)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik