Náhradní banner

Nedůstojné a mizerné

25. 10. 2017;

Český národ zvolil do parlamentu Japonce a příštím premiérem chce být Slovák. Volby přinesly změnu, která se projeví i v Orlové. Pokud se Babiš zbaví titulu obviněný, bude hej, pokud ne, tak kdoví, jak si ANO s novou realitou pak poradí. Zatím se tímto nemusíme zabývat, neboť to není na pořadu dne.

Ponechme velkou politiku stranou a podívejme se na tu malou. Do ní patří třeba pozitivní náhled města na občany. Město představují především členové Rady, kteří vymysleli tentokrát, poprvé v dějinách Orlové, slavnostní ocenění v celé řadě oblastí jako samostatný akt: slavnostní shromáždění zastupitelů. Doposud se jednotlivci a kolektivy oceňovali zejména na obyčejných jednáních (schůzích) zastupitelstva.

Jde o skvělý počin. Podle jakých kritérií se vybíralo, není veřejně známo, ale o to tady nejde.

Orlovské noviny č. 19 (13.10.2017) zveřejnily na 4 stranách (7 až 10) o této akci informaci doplněnou 14 černobílými fotografiemi. Na 13 z těchto snímků jsou buď jednotlivě nebo společně starosta, místostarostka a tajemník a doplňuje je (aby se neřeklo?) oceněný/oceněná. Tyto tři osoby jsou zobrazeny dohromady 25x. Pouze na jednom záběru Kuča, Jenčmionková a Matušek nejsou.

Škodolibá poznámka: v případě tajemníka jeho postava (na těch fotkách) zabírá dost velkou plochu (nic ve zlém).

Šéfredaktorka Mgr. N.Cibulková vybrala k focení asi svého manžela. V každém případě fotograf nebyl schopen pořídit portréty oceněných a editor měl článek zkoncipovat jinak, nemluvě o tom, že fotky mohly být v barvě, když se kolem toho tak hodně mluví. A ocenění si zasloužili být na první straně novin.

Videozáznam ze shromáždění ukazuje vše v barvách a navíc i kvality (ne)mačkavých obleků starosty a tajemníka a velmi dobrou vizáž místostarostky.
Jiný akt - Ocenění sociálních pracovníků - lze shlédnout zde.
Článek byl přečten 577×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik