Náhradní banner

Reminiscence

22. 10. 2017;

Dokonáno jest. Výsledky voleb určily, že občané (i orlovští) mají nejraději hnutí ANO. Tomu je třeba se (v praxi) podřídit, v mysli nikoliv.

Předpokládám, že teď tyto stránky přestanou číst nepřátelsky mi nakloněné osoby, protože jsem nyní, konečně (doufám), přestal být nebezpečný: nezvrátil jsem výsledky voleb, ačkoliv jsem to chtěl! Proti Babišovi a místním členům ANO jsem přece brojil. V posledním záchvěvu, danělišynobijci, se zde možná ještě vyzvracejí, aby pak mi snad dali svatý pokoj.

Není třeba si mne dále všímat, nemám nic, čím bych mohl ohrozit již upadající politické hvězdy z ČSSD (konečně) anebo vzhůru stoupající nové celebrity (ANO). Moje názory možná občas někoho zaujmou (stránky se jakžtakž navštěvují), k jejich publikování se mi již chce méně než více. Ne snad z nějaké rezignace (že není po mém), nýbrž z důvodu osobního pohodlí, kdy se stává nebýt snaživým výhodnějším. Navíc se projevuje opotřebování stavu "aktivní občan". Snad se dokážu přetransformovat na občana "pasivního", kterému je jedno vše, co se ho přímo netýká. A toho, co nechávám bez povšimnutí, přibývá denně.

Zatím ještě v čase, kdy sleduji veřejný život důsledněji než v úrovni hospodských řečí, přes snahu převálcovat demokracii hnutím Babiše, vidím v příštím směrování Orlové v politice rýsovat se určité plusy. (Složitá věta). V příštím boji za svobodu té části orlovského lidu, které se zdá být utlačovan(a), jeví se mi Na obzoru plachta bílá (Bělejet parus odinokij).

pozn.: Na obzoru plachta bílá je také kniha, kterou jsme si nadšeně, za Stalina, četli.

Jde o to, že možná ti, kteří v příštích volbách dostanou kormidlo do rukou (a bude to ANO), vyhodí ČSSD z jejich pozic (a to by se mi moc líbilo). Určitě už přišli k chutí na větší krajíc dobrého bydla. Pomohli by jim v tom komunisté, kteří v Orlové i příští rok přijdou ke komunálkám v plné síle. Již teď si dobře rozumí. ČSSD v té příští době nebude už nic znamenat.

Na orlovské voliče parlamentu Sliwka (ODS) nezapůsobil, prohrál. Dostal málo (108) preferenčních hlasů. Nejvíce jich nasbíral (za Orlovou) Hájek (ANO, 570), Kuča (ČSSD, 229).

Pokud Babiš neudělá nějaké úplně nemožné věci, Orlová bude mít zastupitelé složené s většiny zástupců hnutí ANO (dle současných preferencí to tak vypadá) a možná ti lidé (Jenčmionková, Hrdina) nebudou muset nikoho do koalice přijímat. Pak vyhodí Potyšovou, kterou teď kvůli ČSSD musí trpět. To by pak už, pro jejich politické konkurenty, nemělo ani význam se do voleb hlásit. Snad je kvůli osobním požitkům (posbírat drobty spadlé ze stolu).
Článek byl přečten 649×, komentářů (4) nových (4)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik