Náhradní banner

Dopřejeme si jedovaté opojení z Babiše?

19. 10. 2017;

Lid český již zapomněl na Věci veřejné, které v osobě paní učitelky Drastichové poznamenaly i Orlovou. Pamatuji se, jak velká byla její ústa, když kárala/krákala na zastupitelstvu. Její sláva však rozplynula se, jako dým bramborové natě.

Nyní nás čeká podobné období, jaké tehdy naordinoval Vít Bárta. No ukázalo se, že jeho zvolení nebyl dobrý krok, teď to bude ale ještě horší. Babiš se poučil a má více peněz. Není troškař: obul se do své medializace opravdu naplno. Říká, díky svým novinářům, co lidé chtějí slyšet (a za kulisami oškubává stát).

Zisk moci je pro Babiše existenční otázkou. Nebude-li kontrolovat stát, ale i média a veřejné instituce, v míře, která mu dovolí ovlivnit trestní řízení, může skončit ve vězení. A dobře to ví. Proto hrozí, že když bude u moci, tak se tak nestane a že lze počítat s jeho pomstou vedenou proti všem, kteří se mu snažili uchvácení moci znemožnit.

Z Orlovských stran a hnutí, které mají v parlamentu zastoupení, se nemusíme obávat ČSSD, ti pravděpodobně ostrouhají, komunisté zůstanou stejní, ODS čeká zřejmě vzkříšení, Okamura překvapí. Nejhorší není to, že nově budou lidé volit Piráty, ale že se nepodaří zablokovat ANO.

Na téma Babiš se už řeklo všechno, ale možná neuškodí, aby se ještě přidalo to, co není tak přímo na očích. Např. biopaliva. Vproblematice se můžete zorientovat zde, nebo tu či ještě v retru z roku 2012.

Protože někteří méně chápaví ne a ne prozřít, tak na poslední chvíli čtěte:

* O Babišově smlouvě
* O možnosti zachránit demokracii
Článek byl přečten 504×, komentářů (9) nových (9)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik