Náhradní banner

Volby nevolby

18. 10. 2017;

Země se chystá k nastolení vlády pod vedením Babiše, on sám je stoprocentně přesvědčen, že se stane premiérem. Nezbývá než se s tím smířit. Orlovské Babišovo ANO, za dobu 3 let od komunálních voleb, ve spolupráci s ČSSD, něco pro Orlovou udělalo, ale jen stínově, neboť kdo tomu rozumí tak ví, že vše, hlavně investice, zařizují úředníci, nikoliv samospráva. Radní a další zastupitelé tomu rozumí většinou jako koza petrželi (stačí jen připomenout, kolik školení a různých zkoušek musí každý/každá z "kancelářských krys" absolvovat a k tomu ještě být vlídnými k občanům).

Úředníci mají nastavený svůj workflow, a pokud ho umí obhájit, mají vystaráno. Za špatnosti pak, před novými volbami, jsou ale popotahování zastupitelé novými zájemci o funkce, aby pak jeli ve vyježděných kolejích.

Novými nápady, jak popojít ve zlepšování života, se v Orlové neplýtvá. Pokrokem je, ale už hodně zastaralým, že se na úřadě dá platit kartou. O dalších inovacích, které by vylepšily dennodenní potřeby, nevím.

Předpokládám, že díky "oběžníkům" je úřad již informován o tom, že Veřejné „wifiny“ za miliardy zadotuje Brusel.


Jde o tento projekt.

Česko ovšem pochybuje o praktické realizovatelnosti této iniciativy. Pokud by se ovšem ledy hnuly, bylo by dobré se tomuto projektu věnovat. V současné době město je bez veřejného internetu, možná se mýlím, ale nikde taková informace není k dispozici. O tom jsem ostatně už psal, Hrdinovi, Jenčmionkové, Kučovi, Klčovi, Vaňkovi, Paloncymu a dalším je to jedno (omlouvám se, že je nejmenuji, ale už téměř zapomínám, kdo v městské radě či SMO je). Někdy se na internetu objevilo oznámení, že Město Orlová poskytuje ve vybraných lokalitách WiFi internetové připojení zdarma. Zatím se mohou občané zdarma připojit k internetu v centru Orlové-Lutyně, tedy přesněji na Náměstí 28. října. Název wifi sítě je MOrlova_meep.cz Další lokality se chystají.
Jenomže do té díry, kterou nyní náměstí je, se nedá dostat. Stejně to ale nefungovalo.

Pokud se občas dostanu do nějakých lokalit v centru města, jsem "ohromen", jakou devastací Orlová prochází. Nevím, jestli útěchou může být, že stejně na tom je i Karviná. Doporučuji si přečíst reportáž, kterou, v souvislosti s volbami napsal Jakub Patočka. Odhaluje dost otřesné věci o prostředí, ve kterém žijeme. Pokud si článek přečtou lidé odjinud, neznající tutajsze prostředí, musí se oprávněně zhrozit. Dovolím si tvrdit, že Orlová s méně občany docela dobře "konkuruje" Karviné. A do takového prostředí starostové lákají lidí, aby se sem přistěhovali a neodcházeli.

Volby jsou plné slibů, k žádnému zlepšení nedojde, naopak. Lidé, kteří bývají zvoleni, jsou pokaždé nakloněni více sobě, než občanům.

Vládnoucí koalice v Orlové si upevňuje pozice. Svému členovi, sběrateli funkcí, faráři Szkanderovi, odsouhlasila rada města další post, tentokrát ve správní radě domu senioru Pohoda. A nepřekvapivě, bez nějakých okolků, doporučuje rada zastupitelstvu schválit 550.000 Kč na Gracii cyklistických nadšenců Koláčků. To byly časy, kdy Radim.., no jak se jmenoval, no.., jo Lapšanský, jim tak moc nepřál. A Jenčmionková.
Článek byl přečten 446×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik