Náhradní banner

Koho budu volit

15. 10. 2017;

I do naší poštovní schránky doputovaly předvolební sliby. Nejvíce (papírů), se mi zdá, přišlo z ODS.

Stojím před rozhodnutím, koho volit (i můj hlas se bude počítat). Orlovské kandidáty ? Jsou pouze dva, kteří mají šanci být zvoleni.

Na třetím místě kandidátky ODS je Martin Sliwka. V zastupitelstvu se objevil o dost později než já, ale na druhou stranu, dotáhl to (opakovaně) na místostarostu (já jenom na člena Rady města). Ivo Kotaba (bývalý starosta) jednou o něm ( plus poklepání na rameno) řekl: to bude příští starosta. Starostou se Sliwka zatím sice nestál, ale společně s dalšími členy ODS se podílel na odvolání svého mentora a stranického kolegu, právě Kotabu, z funkce ředitele SMO. Spolupracovali Míček, Vichrová, Lukášek, Víteček, Tůmová. Kritizovat Sliwka umí, ale, pokud vím, nikdy nic nedotáhl do konce. Ze středoškoláka se stal magistr (čeho nevím, ale vystupuje velmi sebevědomě). Jeho největší chybou je, že se kamarádí s Petrem Kocurem.

Na druhém místě kandidátky ANO je Josef Hájek. Jde o bezcharakterního člověka, který je absolutním kariéristou. Mne k tomuto zjištění stačilo několik minut ((konkrétně 17). Pro Orlovou zatím jako poslanec nic neudělal (a to je ještě v zastupitelstvu). Nikomu už nevadí, že v Orlové nebydlí, stejně jako to, že je k ničemu.

Na druhém místě, kandidátky Strany Práv Občanů, je také Tomáš Miczka. Jedná se o podnikatele, který je krajským zastupitelem (jediným z Orlové), ale moc se o něm a jeho činnosti neví, tudíž si myslím, že jeho šance dostat se do parlamentu nejsou dost velké, ale kdoví, co se stane.

Pokud by se někdo měl rozhodovat mezi těmito politiky, rozhodně bych doporučil hlasovat pro Martina Sliwku.

poznámka: Omlouvám se těm, kteří ho na úřadě zažili a vadil jim, pokud bude zvolen, nebude to horší

Volební programy se mne moc netýkají, neboť daně neplatím, plat neberu, sociální vylepšení není možné. Vadí mi v Orlové cigáni a to, že jich přibývá obrovským tempem. To nikdo nevyřeší, ani Okamura. Malý lísteček slibů (celkem 4) kandidáta ČSSD Tomáše Hanzla (primátor Karviné) obsahuje (na 1.místě) něco o zneužívání sociálních dávek a že SLUŠNĚ ŽIJÍCÍ OBČANÉ NESMÍ DOPLÁCET NA NEPŘIZPŮSOBIVÉ. Nelze tomu věřit, ČSSD mohla v tom směru dávno konat, ale nic neudělala. Orlová a její ČSSD členové jsou trapní.

Je pravděpodobné, že jste všichni obdrželi, přímo od Babiše, obálku, nadepsanou (v levém vrchním rohu) SMLOUVA ….. Když jsem ji rozlepoval, nemyslel jsem na to, co v ní bude (dalo se předpokládat, že bludy), ale na to, že byla řádně zalepena a jestli to lepil (ty stovky tisíc obálek) stroj nebo člověk.

Obsah "smlouvy" mne zaujal. Přečetl jsem si vše podrobně. Pokusil jsem se potom převtělit do člověka, který v České republice nebyl aspoň deset let, který nečetl pět let noviny, nedíval se na televizi a neměl internet ani mobil. Nebo takového, který trpí amnézií a nic si nepamatuje. Vyplynulo mi pak, z čtení smlouvy, na konci které je místo pro můj podpis, následující.

1. Pan Babiš je člověk, který nic špatného neudělal, a, ani v budoucnu, neudělá. Není mi proto dost jasné, proč potřebuje tolik bodů, aby to vysvětlil.
2. Pan Babiš již 3 roky tomu sliboval, že bude líp. Asi se to nepovedlo (i když o tom mlčí), protože si dává tolik úkolů. Vlastně chce zase vylepšovat, tentokrát všechno.
3. Líbí se mi, že se chce, pan Babiš, zasadit o pravidelné zvyšování důchodů. Nepíše ale, jak to bude s cenami. Možná si někteří (i nedůchodci) pamatují na zvýšení důchodů o 40 Kč. Ví pan Babiš vůbec, za kolik se dá "slušně" žít?
4. Bude se také, pan Babiš, "snažit řešit dlouhodobě neřešený problém vyloučených lokalit". I to se mi líbí. Bylo by super, kdyby objevil něco zázračného, co by převzali naši "orlovští" řešitelé. Milionář (za dobu, kdy je v politice, mu vrostlo "jmění" z 44 miliard na 88) se bude zcela jistě zabývat takovými malichernostmi.
5. Snad úplně nejlepším bodem smlouvy pana Babiše je, že se zavazuje, že Česká republika v následujícím volebním období nepřijme euro. Závazek dodrží určitě. I kdyby se potřebné úkony měly zahájit ihned potom, co bude přijetí eura schváleno, doba, která od toho momentu uplyne, bude jistě delší než Babišovo politikaření.

Nejzářivěji však svítí z průměrné kvalitního papíru písmenka o tom, že se pan Babiš zavazuje k takové samozřejmosti, jako je nezneužívání politické funkce ve svůj prospěch. Asi je potřebné všem tupcům vysvětlit, že politickou funkci zneužívat lze (třeba jako ministr financí).

Velkolepé divadlo, ve kterém v hlavní roli vystupuje příští premiér, plní svůj účel. Nicméně ODS představila smlouvu s občany již v roce 2006. Také v ní plno planých slibů.

Ale nezoufejme, bude hůř. Zeman for president!
Článek byl přečten 454×, komentářů (4) nových (4)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik