Náhradní banner

Už troubějí (requiem) Babišovi

14. 10. 2017;

Někteří optimisté věří, že přece jen Babiš & spol. ve volbách neuspějí tak moc, jak všechny ty průzkumy napovídají. Já jim zase věřím. Lidé většinově jsou méně inteligentní a nechápou, že Babiš je problémová osoba. Zkráceně: Babiše budou volit hloupí lidé a těch je mezi voliči většina.
„Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.” Bertrand Russell, matematik, nositel Nobelovy ceny, vyslovil tuto myšlenku před více než půlstoletím, avšak platnost jeho slov se od té doby nezměnila.

Orlovští stoupenci dobra (ale samozřejmě nejen oni) svým představám o Babišovi nekriticky a neochvějně věří a činí na základě nich svá rozhodnutí: lezou mu do zadku a budou ho volit. To, že činí nesprávná (bohužel, je to tak) rozhodnutí, si tito lidé nejsou schopni uvědomit.

Spousta lidí netuší, že Babiš je nejen hloupý, ale i ubohý šašek. Denně, co několik hodin (někdy minut) zveřejňuje (tedy jeho lidé) na facebooku "záznamy" o tom, kde byl, s kým si podal ruku, koho pochválil, komu podepsal knihu. Ne desítky, ale stovky kravin. Tak se může chovat jenom psychický nemocný člověk. Bohužel, v očích hlupáků je tento megaloman hrdinou.

Snaha spousty lidí, kteří by chtěli zvrátit nadšení Babišem (já jsem mezi nimi) je ovšem zbytečná. Lidé, kterým Babiš učaroval, nejsou schopni rozpoznat, že schopnosti ostatních jsou lepší než ty jejich a tudíž není možné je vykolejit. Fandové namlsaní výkonem Babiše, který již dávno předčil jiné estrádní politiky, nemusejí být zklamáni. Tribuny nadšeně burácejí.

Babiš je jako vítěz voleb předem jasný, žádná kauza ho nepoloží. Dokonce ani jeho konkurenti (stejně je nemá) moc proti němu nevystupují (na rozdíl od některých novinářů). Důvodem je, že vítěze voleb vlastně nikdo nechce moc naštvat, protože je dobré být s nim zadobře.

Jo, a to víte, komu se podařilo ovlivnit ústavní soud na Slovensku, aby byl Babiš opět považován za eSteBáka? No přece původci všeho zla, Miroslavu Kalouskovi.
Článek byl přečten 459×, komentářů (20) nových (20)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik