Náhradní banner

Babišovo papalášství

10. 10. 2017;

Kdo to neví: příští týden se konají volby do parlamentu. Kandidátky se "hemží" i lidmi z Orlové. Na tom nic zajímavého ani není, akorát snad jenom to, že Kubalová a Šromková zatajily svou příslušnost k hnutí Volím ORLOVOU, když uvedly, že jsou bezpartijní. Viz STAN.

Moje nepřátelské nastavení vůči hnutí ANO mne nutí, abych sledoval, jak se ke kauze "Babiš obviněn" staví jeho orlovská buňka a zda s postupujícím vývojem nedochází náhodou ke změně v názorech stoupenců dobra. Zdrojem mi je facebook, tam ovšem je babišizmu deklarována nehynoucí podpora + odkaz na Babišovou novou stránku, která se jmenuje mujdemagog.cz. Jejím úkolem má být ověření výroků o Babišovi a jejich uvedení „na pravou míru.“ Babiš tuší, že má velký problém a že jemu i členům rodiny hrozí nejen ostuda a soud, ale třeba nakonec i vězení. A dělá všechno pro to, aby se do basy nedostal. Kdo se chce utvrdit v neskonalé víře ve svého vůdce, měl by se Babišovou PRAVDU naučit honem nazpaměť!

Takže co dělá? Přesvědčuje voliče, aby mu uvěřili, že je „svatý Petr“ a že Čapí hnízdo je „bezvadný a bezproblémový projekt“. Jen tak lze lidi uchlácholit, aby se nevzpouzeli a aby mu během voleb svůj hlas do volební urny přesto hodili. Když bude u moci, bude daleko lépe čelit tomuhle megaprůšvihu, do kterého se dostal vlastní vinou a vlastní nenasytností. Podle předvolebních průzkumů je takových lidí, kteří mu věří, plno. Jsou to ale zřejmě lidé, kteří buď nejsou informováni, anebo jsou jednoduše hloupí: "Co udělal tak hrozného, že bych ho neměl volit?“ Pro případ, že někomu ještě není úplně jasné, proč jsou Babiš a Faltýnek vyšetřováni a mají zájem se to dozvědět, nabízím jednoduché vysvětlení, které nejnověji zveřejnil Reportér. Magazín Reportér si nechal zpracovat znalecký posudek u expertů zabývajících se českým i evropským dotačním právem. Jejich pohled je zdrcující: případ znaky podvodu má a indicie nejsou vůbec slabé. Auditoři shrnuli svůj závěr takto: "Z důvodu prokazatelně nepravdivých informací týkajících se finanční návratnosti a udržitelnosti projektu jsou veškeré výdaje projektu nezpůsobilé. V projektové žádosti jsou prokazatelně uvedeny nepravdivé nebo hrubě zkreslené informace, které vedly k neoprávněnému poskytnutí dotace a naplňují všechny znaky dotačního podvodu“.

Jestliže ani teď, když je jasné, že v případě Čapího hnízda o podvod opravdu jde, Babišovci neprohlédnou, jsou to volové (voli).

Normálně myslící člověk dávno ví, jaká je skutečnost. Orlovští ANOpatrioti možná pod falešnou záminkou serioznosti předstírají, že je oligarchický vůdce těchto nových pořádků legitimním a standardním politikem demokratické scény, ale u voleb dají tajně hlasy někomu jinému. Možná ale rozumu moc přece jen nepobrali a budou dále jeho užitečnými idioty.

Je to zvláštní fenomén: Veřejnost má před očima zřetelné doklady o tom, že favorit voleb a kandidát na českého předsedu vlády Andrej Babiš podváděl při žádosti o padesátimilionovou dotaci. Přitom namísto vyvození logických důsledků a zásadních rizik pro řízení státu takovým člověkem, dostává se mu nezvyklé podpory. Tipuji, že z orlovských ZASTUPITELŮ za hnutí ANO nebudou pro své kandidáty hlasovat Hrdina a Jenčmionková (ví, že jim na to nikdo nepřijde). Hrdina už přemýšlí nad novým kabátem a Jenčmionková počítá s tím, že má "na kariéru" s každým.
Článek byl přečten 762×, komentářů (11) nových (11)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik