Náhradní banner

O čem sní, když spí (Jenčmionková a starosta)

4. 10. 2017;

Orlovské noviny (č.18) informují, že Jen vloni jsme získali na dotacích 60 mil. Kč a starosta T.Kuča to komentuje tak, že všechno to je proto, aby se nám žilo lépe. Komu se žije lépe nespecifikoval.

Místostarostka Jenčmionková apelovala na zastupitele, aby schválili "družbu" s dalším, po Crikvenici, chorvatským městem Bakar (něco přes 8.000 obyvatel). Ve svém přesvědčování neváhala udělat z Orlové díru, která potřebuje všestrannou pomoc, protože si sama neumí poradit. Jo dámy a pánové, ano, teprve od nich se naučíme, jak se to všechno v takovém městě dělá! A budeme tam jezdit opravdu jenom kvůli získávání zkušenosti, předestřela místostarostka, neboť v Bakaru umí vše a máme se od nich co učit! (A pak budeme pokračovat do Crikvenice, kde si od práce odpočineme.)

Tito dva strůjci šťastného života v Orlové, v přestávce mezi sněním, v době procitnutí, by si mohli zajít do Prioru od stanoviště taxislužby (od Centrumu) a "ponížit" se na úroveň občanů, kteří tam chodí za nákupy. Mohli by se na vlastní oči přesvědčit, jak to tam vypadá, hlavně, když prší. A snad není třeba připomínat, že tudy chodí i lidé se sníženou pohyblivosti, starší, dětí a maminky s kočárky atd. Je to jedno z mnoha dalších nedůstojných míst v našem městě, které ztrpčují život.

Kousek od tohoto místa bydlí (snad ještě) soudružka Pustelníková. Ta je kromě jiného známá i tím, že ráda mluví do všeho a navíc několik let moderovala tzv. Běh za zdravím (nyní Pohybem za zdravím). Tento rok byla akce pro nepřízeň počasí zrušena, mohla by však tato komunistická aktivistka zorganizovat náhradní program. Podobně jako "malování na chodníku" pro děti, kterou se komunisté pravidelně zapisují do dějin Orlové, by to mohlo být "Chůze po chodníku". Šlo by se kolem Prioru s povinnou zastávkou na poště. Občerstvení by se podávalo u obou vstupních dveří městského úřadu, sanitky by čekaly poblíž. Oproti Pohybu za zdravím by šlo o pohyb za úrazem a zúčastnit by se mohli pouze občané s potvrzením lékaře, že trasu zvládnou. Účastníci by dostali diplom, který by věnovala firma revitalizující náměstí (5.000 Kč již poskytla Domu kultury).

Při této příležitosti by mohla být také zřízená pracovní skupina, která by, podobně jako skupina zabývající se romskou problematikou, se začala zabývat problémy neromských občanů. V ní, kromě komunistů, by byl i psycholog a psychiatr. Ti by občanům, kteří by byli pozvání na žranici (podobně jak to bylo v Majáku) vysvětlovali, proč Rada města (její členové) nejsou schopni zajistit pro své občany tak jednoduché věci.

Klčo se stará, aby měl pěkné přístupy ke svému domu v lesoparku.
Szkandera sbírá peníze všemi možnými způsoby, aby vyšperkoval evangelický kostel.
Galia školí přizpůsobivé občany, aby jim nevadili nepřizpůsobiví.
Hrdina chodí z havírny unaven a nemá sílu splynout s běžnými lidmi.
Paloncy hledá mladé narkomany.
Kasaj není.
Ryšková není.

Článek byl přečten 653×, komentářů (4) nových (4)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik