Náhradní banner

Retardéry

27. 9. 2017;

Úvodem chci upozornit, že nic proti retardérům nemám (protože už nebydlím na Lesní, kdy jsem denně musel překonat tři, po sobě ležící, policajty a při jízdě pryč a zpět, několikrát denně, to nebylo moc příjemné ). Níže uvedený text nabízí, jako vždy, možnost diskuse. Retardéry někomu vadí a někomu nikoliv. Zde není dobrovolná dohoda možná. Retardéry umísťuje obecní úřad, vesměs na přání občanů.

Díky retardérům řidiči opravdu zpomalují, ale o ně si často ničí podvozky a lidem, kteří bydlí v blízkosti, zase vadí hluk. Ve Velké Británii je chtějí dokonce zakázat, retardéry tam prý ničí životní prostředí a výzkum zjistil, že retardéry způsobují o 47 % vyšší průměrnou spotřebu projíždějících aut..

Retardér v blízkosti restaurace Štola (pod kinem) patří asi mezi nejnebezpečnější v Orlové, protože je vyšší a může automobil poškodit hlavně ve spodní části, takže například tlumiče nebo zavěšení kol a pneumatiky. Při brzdění a rozjíždění při přejezdu retardéru jsou zvýšené exhalace a tím pádem možnost výskytu rakovinotvorných částic. Blíže zde.

Vedle vpravo je anketa, ve které se k retardérům můžete vyjádřit.
Článek byl přečten 491×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik