Náhradní banner

Bývalý starosta v roli klauna

19. 9. 2017;

Podařilo se mi koupit Orlovské noviny č. 17 (datum vydání 15.9.2017) poměrně brzo (asi den po jejich distribuci). V poslední době jsem na to (na ně) zapomínal. Koupil jsem je v trafice u Penny Marketu. Měl jsem štěstí. Oficiálně provozovatel této trafiky totiž ON neprodává, protože se s městem nedohodl na způsobu úhrady. Město chce peníze hotově, prodejce na fakturu. Paní prodavačka ale, pro takové jak já, několik výtisků novin koupila někde jinde a dala je na pult.

Bylo by dobré, aby i ta část města, která je zařazovaná do sociálně vyloučené lokality, měla hlasnou troubu radnice k dispozici. Přece tam bydlí i nevyloučeni občané (kteří umějí číst) a mají nárok městské noviny si koupit a být informováni o tom, kolik peněz se investuje do Majáku (stojí na jejich území a organizuje činnost, např. předstírají, že vaří pro cikánskou mládež cikánská jídla, která pak konzumují vysocí orlovští činitelé, jako Potyšová, Koláček.M. a Pustelníková), aby věděli, kolik chodí po vyspravených chodnících asistentů prevence kriminality a jak nakládat se zloději či výtržníky, podle nového systému práce, který rozjela Městská policie spolu s dalšími organizacemi a lidmi).

V tomto vydání novin, kromě šatů místostarostky (v barevném provedení), mne zaujal článek bývalého starosty Jaromíra Kuči (ČSSD). Nazval ho Nejsme sami (viz konec článku)) a píše v něm o tom, že za 10 let (od roku 2007) poklesl počet obyvatel Orlové o 3.930. Kuča je přitom přesvědčen, že i když lidé z Orlové odcházejí, není Orlová na tom špatně. Zřejmě takto uvažuje stejně jeho syn, nynější starosta Tomáš Kuča (a celá Rada města).

Kuča senior dále informuje, že vznikla Řídící skupina strategického plánu, která připraví nový strategický plán a ten vyřeší existující (kupodivu) nedostatky. Ty ale nevidí v chybějících pracovních příležitostech, ale - pozor - v nedostatečné dopravě! Tu je třeba vylepšit.

Z jeho myšlení vyplývá, že se naše město nemá snažit o vlastní služby ani o nic dalšího. Po nás potopa?

Nevím, zda pan Kuča J. je v oné Řídící skupině anebo je aspoň jejím konzultantem, doufám však, že opráší svoji teorii velkého třesku v Orlové: VLAKOTRAMVAJ. To, že vyzdvihuje Strategický plán, který nikdy k ničemu nebyl, patří mezi jeho, nyní již doufám, že neškodnou, úchylku.Článek byl přečten 656×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik