Náhradní banner

Zkáza Orlové se blíží! NO FUTURE !

18. 9. 2017;

Z Orlové se stala noclehárna. Lidé dojíždějí za prací do okolních měst. Kdysi významné centrum je v úpadku. Tradiční kino je zavřené (do tzv. kina "O" v kulturním domě asi moc diváků nechodí), dávno tu nefunguje koupaliště. Některá obchodní místa zejí prázdnotou a prostředí kolem nich je nevábné.

Podle místostarostky Petry Jenčmionkové ekonomika Orlové je pozitivní a takto se tomu infantilně raduje:Ani ji ani nikomu dalšímu nedochází, že Orlová ztratila něco, co dělá město městem.

Počet obyvatel Orlové pomalu, ale jistě klesá. To s sebou nese celou řadu negativ, mimo jiné i to, že město přichází o nemalé peníze, které by mohlo využít ke svému rozvoji. Na každého trvale přihlášeného město dostává z vybraných daní peníze. Spolu s poplatky na komunální odpad a dalšími příspěvky tak přichází o desítky (možná stovky) tisíc Kč ročně za ty, kteří se rozhodnou odejít, nebo si zřídí trvalé bydliště někde jinde.

Z počátku to všechno vypadalo nádherně… (na plakátech). V roce 2014 převzala nad Orlovou vládu “nová” garnitura politiků. Podle slibů čistí a schopní lidé, kteří město zachrání od minulých “zlojedů” z ČSSD a dalších stran nebo hnutí, které doposud Orlovou řídili.

Než byli zvoleni, slyšeli jsme od nich, že je všechno špatně. Ti, co přišli k volbám, těm populistům uvěřili a “noví” lidé zvítězili…

A co se od té doby v Orlové změnilo? Je Orlová lepším místem pro život? Jednoznačná odpověď zní: není, v žádném případě. Tito noví politici nejenže obrátili a s těmi, které kritizovali, uzavřeli koalici a dovedli Orlovou na samé dno. Za 3 roky co městu vládnou, dokončili akorát projekty vyjednané předchozími politiky. Za tu dobu nepřišli současní radní s žádným vlastním nápadem –stavby chodníků nepočítám…

Vedení města (Tomáš Kuča a Petra Jenčmionková) nezvládají řídit Radu města, jen se chodí všude fotit a pronášejí bezduché věty.

Orlová je v dnešní době zaostalým městem, které nikoho nezajímá. Lidi v Orlové rezignovali na nápady a myšlenky a zvolili ty, kteří nemají názor a jenom mlčí. Od této politické garnitury nemůžeme nic čekat. Protože oni nic neočekávají ani od sebe. Stačí jim nic nedělat a nemít názor. Je to smutné, ale velké části lidem v Orlové to nevadí.

Nové náměstí s budovou a podzemním parkingem má být největší chloubou současné orlovské "vlády". Jestli se do komunálních voleb revitalizace stihne, není však jisté. Koncem června měla stavba 3 měsíční zpoždění, teď je to už půl roku.

Pokud se stavba prodlouží, prodlouží se i útrapy občanů. Zejména těch, kteří "potřebují" zajít na poštu. Ukazuje se jako naprosto nemožné, že při "projektování" se nepamatovalo na "vybudování" vchodu do pošty ze strany hlavní ulice. Je to ignorance občanů nejen ze strany Odboru rozvoje a investic, ale i radních, kteří měli na potřeby občanů pamatovat. Starosta Kuča tehdy řekl: “Další problém, který vznikne, je průchod náměstím, který je zatarasen.Takže jsme zvolili koridory, kterými se lidé dostanou jak na poštu, tak do spořitelny a obchodu, ale lidé budou muset během stavby snést trochu omezení” .

Dalším příkladem, jak se občané šikanují, je zveřejněná, na internetových stránkách města, odpověď na dotaz týkající se právě pošty:Nabízí se otázka: kdo tady pro koho je. Politik a úřednice bez uzardění řekli: BUDOU MUSET (Kuča) a BUDE DOCHÁZET K DALŠÍM OMEZENÍM . Ani slovo omluvy.
Článek byl přečten 565×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik