Náhradní banner

Postřehy odcházejícího léta

9. 9. 2017;

Po prázdninách se obnovuje standardní městský život. Nic převratného se zřejmě (v městské politice) nestálo (informace nejsou), ale některé věci možná stojí za pozornost.

Tak např. na schůzi Rady města 7.8.2017 dosáhl Petr Hrdina, ve své kariéře místního bafuňáře, zřejmě vrcholu: bylo mu dovoleno podepsat usnesení. Všichni, kteří mu fandí, by mu měli blahopřát.

Na této schůzi radní schválili, mj.:

* 1.654.454 Kč na projekt Sociální začleňování a boj s chudobou (ale no, nedivte se)
* soudruhovi Miroslavu Koláčkovi (KSČM) zahraniční pracovní cestu do Crikvenice (11.8. -16.8.2017)
* zahraniční pracovní cestu s cílem uspořádat Orlovský den v Crikvenici (31.8. - 3.9.2017) starostovi T. Kučovi, místostarostce P.Jenčmionkové, veliteli Městské policie R.Galiovi a také ředitelce Domu kultury Barboře Herdové

(fotky a zprávy účastníci zájezdů zatím nezveřejnili, tak jak to bývalo zvykem, důvodem může být kritika těchto cest Kontrolním výborem zastupitelstva)

Jak jel do Chorvatska zastupitel M.Koláček (s Cibulkou? vlakem? letadlem? autobusem?) nevíme (my občané), ale vedení města (+ Galia s Herdovou) jelo autem řádně najatým u SMO. Jestli jel někdo z SMO se také neví, ale pár lidí asi jo, protože by jinak na ty 4 osoby z města stačilo auto pana Cibulky. SMO nemůže nikdo kontrolovat (ani Kontrolní výbor), takže možná se "narodil" nový systém, jak si jezdit ven a aby do toho nikdo nekecal.

Cesty do Chorvatska se ale nebudou omezovat, i když Kontrolnímu výboru se zdálo, že je jich moc a jsou zbytečné. Naopak, do Chorvatska se bude jezdit ještě více. Neboť Zastupitelstvo města Orlová se chystá schválit smlouvu o vzájemné spolupráci mezi městy Orlová a Bakar. Vzájemná spolupráce bude zaměřena především na oblast hospodářství, kultury, sportu, výchovně vzdělávací oblast a sociální oblast.

Pokud by někdo nevěděl, kde Bakar je, tak se to dozví tady. Je to blíže než do Crikvenice (cesty tam i tam se mohou spojit). V Bakaru byla v minulosti velká koksovna, která devastovala životní prostředí ekologicky nepříznivými aktivitami. Budeme si s nimi rozumět.

Aby se "družby" v Chorvatsku naplňovaly, bude třeba dalších reprezentantů našeho města, kteří by nově doplnili stávající team a jezdili na slavnosti a všelijaké akce i do Crikvenice i do Bakaru. Je tedy třeba začít se o takové zahraniční cesty zajímat. Kdo bude umět chorvatsky, dostane přednost!

Na další schůzi Rady města 30.8.2017 byla zřízena komise, která má navrhnout, jak se bude do budoucna provozovat KC Maják. Je možné, že by se provozovatelem mohla stát i nezisková organizace. K tomu vřele doporučuji přečíst si názor na tuto problematiku. Jen tak dál! Potřebujeme se pořád zlepšovat!
pozn.: Bude docela zajímavé vědět, kterou neziskovku komise "vyhrabe".

Zdaleka ale nejzajímavější události míjejícího léta, podle mého mínění, je ale počin zastupitele Miroslava Chlubny. Ten udělal pěkné hogofogo. Podal na zastupitele, kteří hlasovali pro koupi VIP, trestní oznámení. Podrobnosti zde.

Vyšetřování povede policie Orlová. Její velitel "velice úzce" spolupracuje se starostou a Galiou, ale určitě není se třeba obávat, že věc bude odložená jenom tak. Nezávislost orlovské policie je jistá.
Článek byl přečten 633×, komentářů (10) nových (10)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik