Náhradní banner

S rozumem v koncích

24. 8. 2017;

Orlová není jediná, která má "vyloučenou" lokalitu. Obdobné problémy mají např. v Mostě. Počet obyvatel má Most 2x více.

Městská policie Most má 119 zaměstnanců, z toho 95 strážníků. Informace o jejich činnosti jsou prezentované poněkud pestřeji než v Orlové. Po navýšení bude mít 127 zaměstnanců a 103 strážníků. Průměrná mzda je nyní 23 tisíc čistého. Městská policie nabízí i příspěvek na penzijní připojištění a příspěvek na stravování. Výdaje činí 67,8 milionu korun, kdy mzdové náklady tvoří 55 milionů.

Orlová má k dispozici 40,4 milionů Kč (celkem) pro 51 strážníků a 7 civilních zaměstnanců + 2 asistenty prevence kriminality. Na dekretové platy včetně osobního hodnocení, zákonných a zvláštních příplatků, přesčasů, prémií a nárůstu 4 % dle novely nařízení vlády je rozpočtováno 26 969 tis. Kč + pojistné na sociální zabezpečení a státní politiku zaměstnanosti 6 742 tis. Kč, pojistné na veřejné zdravotní pojištění 2 427 tis. Kč + pojistné na úrazové pojištění 114 tis. Kč, což dává dohromady částku 36.252.000 Kč.

Propočtem zjistíme, že na 1 strážníka připadá ročně
* v Mostě 578.947 Kč (měsíčně 48.245 Kč)
* v Orlové 710.823 Kč (měsíčně 59.235 Kč).

Kdo je na tom líp si spočítáte sami.

Je ale možné, že se pletu, a že čistá průměrná mzda orlovského strážníka není 28 935Kč (39.095 Kč hrubá mzda mínus daň a pojištění). Velitel Galia samozřejmě bere víc, jeho zástupce Páleník také.

Tyto mzdové údaje uvádím jenom tak, aby se neřeklo.

Hlavní motivací vzpomenout město Most je skutečnost, že tam, stejně jako v Orlové, se bezpečnost ve městě nelepší, ale ….. tamní radní nejsou jako ti naši v Orlové.

Mostečtí radní v oficiálním prohlášení oznámili, že „na základě zhoršené bezpečnostní situace ve městě, kterou zapříčiňují zejména sociálně vyloučené lokality, je jedním z nástrojů na zlepšení právě větší dohled strážníků v těchto lokalitách“.

Tak! Nikoliv školení prodavaček.

Že je to pravda se dočtete tady.

Paradoxní na celé té situaci (v Mostě) je, že Radnice se snažila ji řešit už v minulosti. Mimo jiné zajistila rekonstrukci domů a ulic s pomocí dotací od EU a vytvořila kluby pro volný čas mládeže. No není to jako u nás? A situaci, podle všeho, zavinil neschopný ředitel městské policie. Rovněž paralela?

Na rozdíl od našich informací, popisujících "nevhodné" chování nepřizpůsobivých, v Mostě vadí lidem i zevlování. A neváhají mluvit o romské komunitě. Zdroj

Na to, že se orlovští radní chovají tak, jako by byli bez rozumu, najdeme příkladů dost. Bohužel, nic s tím neuděláme.
Článek byl přečten 656×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik