Náhradní banner

Staré šaty Potyšové jsou kvalitní

14. 8. 2017;

Šéfka Sociálních služeb Orlová příkladně nemění samu sebe, aspoň navenek. Někdy jsem si všiml (a nazval Rudou Reny), že se oblékala do červeného kostýmu. Kdo ji neznáte, tak jde o osobu, která vybudovala orlovskou pobočku hnutí ANO a stala se první místostarostkou. S nevděkem se ale setkala, neboť dne 25. 7. 2016 byla vyslovena nedůvěra Mgr. Bc. Renatě Potyšové zastupiteli za hnutí ANO. Na paní Mgr. Bc. Renatu Potyšovou byl podán návrh na vyloučení z hnutí ANO 2011 mimo jiné i pro porušení zásad základních principů ve věci vypisování řádných výběrových řízení na vedoucí pracovní pozice. V reakci na tuto událost paní Mgr. Bc. Renata Potyšová na sněmu místní organizace dne 22. 8. 2016 ukončila své členství a dále již nereprezentuje hnutí ANO v Orlové.
V dalším řízení osudu přestala být místostarostkou.

Výše uvedený důvod vyloučení z hnutí ANO neměl vliv na to, aby se Renata Potyšová nestala ředitelkou Sociálních služeb Orlová, ani to, že si přisvojila neoprávněně titul doktorky.

Nedávno jsem se poškleboval a (opakovaně) poukazoval na oblékání současné (jediné) místostarostky Jenčmionkové. I když Potyšová je teď její podřízenou, tak je na vysokém stupni hierarchie orlovských prominentů (ředitelka příspěvkové organizace) a reprezentuje město. Také oblekáním.

Všiml jsem si, že Potyšová je šetrná.

rok 2015 rok 2017

Zřejmě ví, že proužky patří mezi módní stálice. Hodí se takřka ke všemu. Pruhy a proužky jsou nesmrtelným vzorem, který umí s postavou opticky kouzlit tak, jako žádný jiný.

I když ….. by měla vědět, že horizontální pruhy postavu rozšiřují, jak praví jedno z mála módních pravidel, která stále ještě platí, a to napříč stoletími módních sezon. Ale zřejmě chce, aby vynikly její křivky.

Nechci se Potyšové posmívat za styl oblékání ani kritizovat to, co má v šatníku, to ne. Naopak, chci vyzvednout to, že obnošené ošacení z ní dělá autentickou, lidovou Renatu. Ženu, jež zná kvalitu, která vydrží. Stejně jako ona sama.

U velkých firem a státních organizací se považuje dress code za věc povinnosti, existuje dokonce cosi jako vizuální informace, podle které po zhlédnutí oblečení našeho protějšku osobu bezpečně zařadíme do jisté pozice.

To jsem měl na mysli v případě Jenčmionkové, která se na orlovský jarmark ohákla takto:

Dress Code (nebo oblékací kodex) je doporučená profesní (firemní) kombinace oděvů pro muže i ženy.Underdressed – tímto slovem označujeme osobu, oblečenou pro danou příležitost příliš ležérně či nedbale.Overdressed je naopak žena nebo muž, oblečená pro danou příležitost až příliš vybraně.

Potyšová přitom mohla tyto pruhované šaty slavnostně darovat charitativnímu obchůdku (zasloužila se o jeho otevření).

Nebo mohla šaty hodit do kontejneru (a mohly se z nich vyprodukovat například čisticí hadry).
Článek byl přečten 548×, komentářů (9) nových (9)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik