Náhradní banner

Děti mají na drogy testovat jejich rodiče, ne škola!

3. 8. 2017;

Tak zní nadpis článku v Reflexu, týdeníku, který není tak houfně kupován a čten, jako deník Blesk. Reflex čtou náročnější čtenáři, je proto pravděpodobné, že k obsahu článku se dostane málo osob. Hlavně z Orlové. Takže využívám možnost zprostředkování přečtení si jiného názoru na to, jak vytřískat z hlav mládeže chuť užívat drogy.

Autor Jiří X. Doležal uvádí , že orlovská radnice potvrdila, že od loňska připravovaný plán na „protidrogovou“ úpravu školních řádů vyšel. Na děti bude mít při podezření na intoxikaci — ať už alkoholem, nebo jinými drogami — učitel právo povolat rodiče a v jejich přítomnosti je otestovat.

Psal jsem dříve, že v jiných městech se na ten problém dívají jinak. Také jsem víceméně proti postupu, který zvolil vedoucí strážníků Galia, protestoval. Nicméně orlovští preventisté systém, který si vytvořili, hájí a neustoupí ze svých představ, jak drogy u školáků vymýtit.

Reflex uvádí na tuto problematiku jiný pohled, přičemž zase nijak zvlášť postup našeho ambiciózního strážníka neshazuje.

Udělejte si svůj názor, hlavně ti, kterých se to týká.

Odkaz na článek
Článek byl přečten 415×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik