Náhradní banner

Naivní a nesmyslné snahy nebo Orlová je zachráněna?

23. 7. 2017;

Je třeba si uvědomit, že to, čím nás krmí představitelé samospráv (krajských nebo místních), je výsledkem "myšlení" politiků, snad částečně i odborníků. Moravskoslezský kraj má štěstí. Má politika, který je i odborníkem. Je jím náměstek hejtmana Jakub Unucka.
Má za sebou několik úspěchů, např. byl v týmu, který rozhodl, že Autobusy ani vlaky nejsou potřeba, pošleme dotace letadlům a že Kraj bude provozovat ve své působnosti, obdobně jako autobusovou dopravu, letecké linky.

Politik Unucka jde na věci chytře. Ustavil týmy expertů pro chytrý region. Tento tým se sešel v dubnu 2017 a pod heslem Primárním zájmem je služba občanovi a vývoj technologií, které budou šetřit čas a peníze rozhodl, že Kraj bude lídrem chytrých technologií. Ano, Moravskoslezský kraj chce být chytřejší. A nejen to: Strategie má přispět k tomu, že Moravskoslezský kraj bude lídrem ve využívání chytrých řešení v České republice a exportérem těchto řešení mimo samotný kraj. Tento dokument je k přečtení zde.

I díky chytrému uvažování Unucky &spol. jsou zde už první výsledky: Cesta do práce (pro některé) bude zadarmo. Moravskoslezský kraj totiž odstartoval nový projekt, který má zastavit odliv lidí z regionu.

Karviná o tom informuje takto a Orlová, ústy starosty: "Cílíme na mladé rodiny, proto se snažíme jim vycházet vstříc. Máme tři nové školky, které přecházejí ze soukromého sektoru pod městskou správu, takže ta péče by měla být větší . Ke zhlédnutí tady.

poznámka: Provozovatelky a ředitelky donedávna soukromých školek se konečně dozvěděly, proč byly zestátněny: kvůli nedostatečné péči o děti.

Facebook Orlové uvádí k projektu totéž, ale vyplatí se ho číst také, hlavně kvůli komentářům (jak to vidí občané).

Při posuzování tohoto projektu by bylo dobré vzpomenout si na případ vlaku k letišti Mošnov. Tehdy ale ještě Unucka u moci nebyl, vše zaštítil hejtman Miroslav KLOBÁSA Novák. A peněz to stálo skoro miliardu. Teď jde ani ne o 2 miliony. Kapka v moři.

Bylo by dobré uvést, později, jak se projekt osvědčil. Zda peníze do něho vložené nesloužily jenom k propagaci osob nynějších politiků. Bohužel, do komunálních voleb asi nic ještě nebude známo. Ale "náš" docent by to mohl ocenit již teď.
Článek byl přečten 582×, komentářů (1) nových (1)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik