Náhradní banner

Hloupost kvete aneb o tom, kdo se osypal

21. 7. 2017;

Vedoucí krytého bazénu přiznal, že Chlubna tam chodí pravidelně

Můj článek o tom, že nějaká osoba s vyrážkou, pravděpodobně lupénkou, se koupala v orlovském krytém bazénu, vzbudil značný rozruch. Dokonce takový, že kromě obvyklých reakcí spodiny orlovského prostředí jsem dostal "vynadáno" od osob, které se podepsaly. Jejich příspěvky uvádím nakonec. Jde o vedoucího Krytého bazénu p. Petra Havláska a člena výboru SPAE p. Miloslava Zavřela.

Rozhodl jsem se, že onen článek podrobím polopatickému rozboru, neboť je jasné, že jsem nepopsal to, co se stalo, dost srozumitelně i pro ty, kteří nedisponují bystřejším úsudkem a že je třeba vše dovysvětlit. Nepochybuji o tom, že většina čtenářů jasno má, pro jistotu se však pokusím hlučným kritikům (i těm mlčícím) vysvětlit, že jsem napadán bezdůvodně.

Fakt, že některé mé komentáře jsou expresivní, nelítostné či provokativní, neznamená, že jejich cílem je narušit nějaká osobnostní práva, přičemž, jak vyplyne z níže uvedeného rozboru, žádná osobnostní práva někoho - tedy M.Chlubny - jsem neporušil.

Obecně chci zdůraznit, že cílem inkriminovaného článku bylo "donutit" čtenáře, aby se zamysleli nad problematikou, na kterou pamatují všechny Návštěvní řády krytých (vnitřních) bazénů: Vstupovat do bazénu nemůže osoba, která má (kožní) vyrážku! A impulzem k jeho napsání byl případ, kterým článek začínal.

V "diskusi" tj. ve sprostých a vulgárních anonymních nadávkách se nikdo nezaměřil na podstatu věci. Raději to zopakuji ještě jednou, oč mi šlo: Lze do krytých bazénů vpouštět lidí s vyrážkami?

Je snad toto diskriminace?

Chytráci, kteří uváděli, že lupénka je neinfekční zapomněli na to, že pořád jde o vyrážku, tím pádem o kožní chorobu. Vyrážky a kožní choroby jsou důvodem zákazu vstupu. Nemluvě o tom, zda je společensky únosné takové případy tolerovat. V praxi (orlovské) to asi vypadá tak, že plavčíkovi daná osoba ukáže nějaký papír, že jde o neinfekční lupénku (anebo v případě opakované návštěvy plavčík dotyčnou osobu zná) a ať se nikdo nebojí vyhlásí rozhlasem anebo nějakým větším plakátem. Absurdnost odezvy na můj článek je umocněna tím, že plavčík v žádném případě neumí stanovit "diagnózu" na žádnou vyrážku, to umí pouze lékař a ne na bazénu.

Podle mých kritiků vlastně návštěvník bazénu, který lupénku nemá a chce si koupání užít, nesmí ani (např.) pomyslet, že vodu lidé s vyrážkami znečišťují, že se nakazí něčím a že ikdyž je to odporné, je to v pořádku?

Doporučuji p. Havláskovi, aby na internetové stránky bazénu i SMO, do novin papírových a na billboardy, které po Orlové vyvěsí, uvedl: Náš bazén navštěvují nemocní lupenkou! Přijďte mezi nás! Dobře se pobavíte!

Určitě, když nic jiného, se zvednou tržby, protože to je ONO: Jde o lidský kodex, který by měl být ve společnosti normální. (citace z mailu p. Zavřela, viz dále).

Útoky proti mé osobě chápu (nikdo mne nemá rád). Ale připisovat mi úmyslnost poškodit a znemožnit zastupitele Chlubnu je samozřejmě hloupost. To, jak reagoval vedoucí bazénu Havlásek však přesahuje mez chování se vedoucího pracovníka. Jednak nepochopil smysl článku, jednak je se třeba podivovat, jak může taková osoba, která neváhá se představit jako vulgární kretén, zajišťovat pro občany veřejné služby.
pozn.: Shodou okolností mám toho moralizujícího pana vedoucího KB zvěčněného na fotografiích, jak močí, než se posadil za volant svého auta, se snadno zapamatovatelnou SPZ, na parkovišti (pod bazénem). Snímky však nezveřejňuji, neboť nebyly pořízeny se souhlasem fotografované osoby.

Miloslav Zavřel je také mimo mísu, neboť ani on nepochopil, že jde o článek, nikoliv zaměřený na pronásledování p. Chlubny, ale opačně: jak se mohou bránit ti, kteří se bojí, že se v bazenu mohou nakazit nějakou kožní chorobou. Veřejné ignorování Navštěvních řádů je zhovadilost a bylo by dobré na to upozornit. To, že lupénka je neinfekční nemá nic společného s tím, že se, po zaplacení vstupného, musím na někoho s vyrážkou nejen dívat, ale ještě s ním být ve vodě. Na to pane Zavřele a pane Havlásku kašlete. A nemíchejte do svých vyjádření věci, které jsem nezmínil a o nich nepsal.

A nyní rozbor:

<

Dvě reakce Petra Havláska:


(1) Vážený paně Danělišyne. To co jste provedl panu Chlubnovi je prachsprostý hyenismus! Nejen, že jste neoprávněně zasáhl do jeho soukromého života, nejen, že jste zveřejnil článek a následně jej poupravil, včetně vymazání komentářů, ale vy jste zveřejnil zdravotní informace a fotku člověka, který vám k tomu nedal jakékoliv povolení. Berete si dokonce do huby chyby mé, mých podřízených i nadřízených, kteří však plně jednali v souladu s platnou legislativou. Tady jste skutečně zašel za hranu. Ještě, že původní znění článku jsem si vytisknul. Tedy to jak popisujete ty hrůzostrašné výjevy, psychické zranění, když dítě, či někdo jiný uvidí člověka s lupénkou na bazéně atd. Dokonce již máte jasno v tom, kdo za co může, a jak by měl být potrestán! To jste se předvedl, když ještě odkazujete na, dle mého názoru nezákonné úpravy některých plaveckých zařízení, kde hovoříte o "jakési odpudivosti". Je tedy pro vás odpudivý člověk bez ruky, bez nohy, popálený, mentálně postižený, nebo kde je ta hranice? Jste ubožák !!!
(2) Úskočná sketa a hyena, to je pro vás přesné označení! Když jste přestřelil u napadení člověka, který za svou nemoc nemůže a návštěvou bazénu neporušuje žádné předpisy, dle vyhlášky, smažete vše a ještě máte tu drzost psát o blití. Mě je na blití z vás, ale věřím, že se ještě rád omluvíte za to, že chcete třídit návštěvníky bazénu, ne podle vyhlášky, ale podle odpornosti. Potom tam raději nechoďte, mohl by jste vyhrát hlavní cenu !!!Reakce p. Zavřela


Vážení,
jsem konsternován a znechucen, k čemu jste se v 21. Století propůjčili a snížili při psaní článku o kožních chorobách a lupénce v Orlovinách. Váš článek je na hranici trestního oznámení kvůli diskriminaci lidských práv (nikdo nesmí být diskriminován z důvodu náboženství, barvy pleti, politických názorů a zdravotního stavu).
Lupénka je od WHO světově uznaná jako NEPŘENOSNÁ NEINFEKČNÍ NEMOC, a jelikož zasahuje cca 4% populace, tak je to zhruba stejně jako cukrovkářů. V provozních řádech většiny bazénů již tato pochybná nařízení o vyloučení z důvodu kožní nemoci byla dávno vypuštěna, spíše mě překvapuje že ještě u vás je a že jste to v Orlovinách nenapadli.
Důrazně váz žádám o omluvný článek k tomuto tématu jménem pacientů a jako člen výboru SPAE – Spolku psoriatiků a atopických ekzematiků. V dnešní době bych spíše očekával, že na názor přispívatele zveřejníte článek objasňující kožní choroby a budete obhajovat právo pacienta v přístupu do bazénu – tak jako to dnes dělá celý civilizovaný svět.
Pokud evidentně stále netušíte o jakou chorobu jde, tak si přečte dnešní MF DNES, kde je v příloze článek na téma kožních nemocí.
Miloslav Zavřel, Člen výboru SPAE www.spae.czZ výše uvedeného vyjádření obou pánů vyplývá, že p. Havlásek ví, že lupénka je kožní choroba a že jde opravdu o Chlubnu a zároveň se přiznává k tomu, že porušuje Návštěvní řád, který sám zpracoval.

A protože jsem mu zalezl za nehty, zplodil p. Havlásek další text:


Dobrý den pane Zavřele. Jsem rád, že jste mne obeslal s Vámi publikovanou reakcí, protože s ni naprosto souhlasím. Proto také u nás žádná jiná omezení (kromě těch stanovených vyhláškou 238/2011) v návštěvním řádu nemáme, neměli jsme , a ani nehodláme zavádět. Jsem naprosto na straně pana Chlubny, proto také považuji článek zveřejněný panem Danělišynem na „orlovinách“ za vrchol hyenizmu, pohrdání lidskou důstojností a nabádání k separování návštěvníku na ty „hrůzostrašné“ a normální.
Podle pana Danělišyna by na bazén časem třeba nemohli lidé s amputací končetin, popáleninami, mentálně postižení, lide s nemocí vitiligo atd. Protože pro něj by to mohlo býti hrůzostrašné. Doteď nechápu, co článkem sledoval, koho chtěl kárat a za co? A i nadále se od něj distancuji!
Pan Chlubna navštěvuje náš bazén pravidelně a pevně věřím, že tak bude činit i nadále.
S pozdravem
Petr Havlásek
Vedoucí Krytého bazénu Orlová
SMO, městská akciová společnost Orlová
Okružní 988, 735 14 Orlová – Lutyně
tel.(+420) 731 444 515
e-mail: havlasek@smo-orlova.cz
www.bazen-orlova.cz

P.Zavřel bohužel nechapajíce, oč tady běží, zatížen zřejmě profesní úchylkou, takto p. Havláskovi odpověděl:


Dobrý den pane Havlásku, velmi Vám děkuji za přístup k věci dle lidského kodexu, který by měl být ve společnosti normální. Bohužel pokud mezi námi budou lidé s myšlenkovými pochody na úrovni středověku jako pan „redaktor“ (příčí se mi to slovo použít kvůli normálním slušným redaktorům) Danělišyn, tak budeme svědky literárních zvratků pod úrovní bulvárních plátků. Je to přesně tak jak uvádíte, dnešní společnost je vstřícná a tolerantní k lidem, kteří jsou nějakým způsobem hendikepovaní a o to více je zarážející, že se ještě v dnešní době může objevit článek typu jako v Orlovinách. Netuším, kdo je jejich majitel nebo provozovatel, ale měl by z toho vyvodit razantní závěr. Přeji krásný den Vám a všem slušným lidem. Miloslav Zavřel Člen výboru SPAEZávěr: já o koze, a oni o voze.

Připomenu: Exponoval jsem případ, zda je možné, vhodné, povolené, zakázané, únosné, aby se ve veřejném bazénu koupali lidé s vyrážkou, tedy kožní chorobou. Neurážel jsem ty, které lupénka sužuje. Ptal jsem se, jak to vidí ti, kteří postiženi lupénkou ani jinou kožní chorobou nejsou. Nemají žádná práva na úkor těch postižených? Proč tedy tolik zákazů ve stávajících Navštěvních řádech ? Aby zdraví lidé se nebáli koupat.

Demagogické tvrzení p.Havláska ukazuje, že není svéprávný, úlet p. Zavřela, který se zmíňuje o něčem, co jsem vůbec nepodvažoval, se rovněž nedá pochopit.

Jestli tomu ještě někdo nerozumí, tak by si to měl nechat vysvětlit chytřejšími kolegy (kolegyněmi).
Článek byl přečten 509×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik