Náhradní banner

Zastupitel s lupénkou v orlovském krytém bazénu?

19. 7. 2017;

Čtenář ORLOVIN:

Navštívil jsem krytý bazén v Orlové, provozuje ho městská akciová společnost SMO. V určité chvíli moje 4 léta vnučka, která byla se mnou (tedy já s ní), mi říká: dědo, ten pán má vyrážku a jde do vody. Podíval jsem se a opravdu. Nějaký muž měl dost nepěkně vypadající fleky. Celé mi to připadalo odporné a divil jsem se, že tato osoba nebyla vykázána pryč. Nejzajímavější na tom ovšem je, že jsem v dané osobě poznal orlovského zastupitele pana magistra Chlubnu, o kterém vím, že takovou vyrážkou trpí. Podivoval jsem se přitom, proč plavčík nezasáhl a tuto osobu nevykázal pryč. Raději jsme potom odešli.

Co k tomu?

Čtenář popsal situaci, kdy jeden z návštěvníků se koupal ve veřejném bazénu a byl přitom postižen nějakou dost nepěkně vypadající vyrážkou. Uvedená osoba měla asi lupénku. Ta je sice neinfekční, ale opravdu může vzbudit dost velký odpor. Přitom dle téměř všech existujících Návštěvních řádů do bazénů nemají přístup lidé nejen trpící infekčními chorobami, ale i takovými, které vzbuzují odpor.


Lupenka vypadá např. takto:Návštěvní řád orlovského Krytého bazénu v bodě 5. uvádí:" Do bazénu nemají přístup osoby: - trpící vlasovými, kožními nebo jinými přenosnými chorobami." Jinde to uvádějí podobně, ale trochu odlišně, např. takto: "Nemají přístup ..... kteří trpí infekčními, případně odpor budícími chorobami."

Je zajímavé, pokud budeme čtenáři, který výše popsané trauma zažil, věřit (a není důvod nevěřit), že samotný postižený vyrážkou neměl dost soudnosti, aby do bazénu nešel. Lze předpokládat, že se léčí, tedy natírá se nějakými oleji, krémy, z kůže se mu odlupují šupiny a to všechno padá do bazénu! Chtěli byste se v takové vodě rochnit?

Co se týče identifikace osoby s vyrážkou, že jde o zastupitele Miroslava Chlubnu, nelze tak vysloveně tvrdit. Neexistuje k tomu důkaz. Musel by se sám přihlásit, že to opravdu byl on, který nedbal a podobně, jako vnučce čtenáře ORLOVIN, možná způsobil psychické zranění mnoha dalším. Takový zážitek, kdy dítě nebo i dospělý jsou neočekávaně vystaveni extrémní hrůze (pohled na výražkou trpícího člověka je opravdu hrozný a odporný) může způsobit, že dotyční budou muset dost dlouho potlačovat na takový zážitek vzpomínky.

ORLOVINY si nekladou otázku, zda to byl/nebyl Chlubna. Je však pravda, že jmenovaný zastupitel lupénku má. Možná má i permanentku na bazén. Zdarma.poznámka: Fotografie pochází z videozáznamu z jednání zastupitelstva a nepředstavuje neoprávněný zásah do dobré pověsti M.Chlubny, tak jako celý článek. Voliči mají právo vědět, jak se jimi zvolený zastupitel chová i v soukromém životě. Pokud Chlubna byl tím, kdo v bazénu byl, tak to učinil záměrně, neboť u vzdělaného člověka nelze takový způsob "ohrožovat" veřejnost připustit.

V případě, že popisovaná událost je pravdivá (jméno a adresu oznamovatele mám k dispozici), tak:

* vedoucí bazénu Petr Havlásek, který nezajistil vykázání osoby postiženou vyrážkou (plavčíci apod. nemají k dispozici nic, podle čeho by zjistili, že vyrážka je neškodná) by měl být postižen snížením platu
* ředitel SMO Vaněk by se měl návštěvníkům bazénu omluvit a zveřejnit přijatá opatření, aby se takové excesy neopakovaly
* představenstvo SMO by mělo vydat prohlášení, že v novém Wellnessu se takové osoby do van a vířivek nedostanou
* rada města, akcionář SMO, by měla členy představenstva SMO potrestat, třeba tím, že si odpracují v nějaké zdravotní kožní ambulanci po aspoň deset hodin
Článek byl přečten 585×,
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik