Náhradní banner

Oblékání politiků

7. 7. 2017;

Nedávno jsem, k pobouření některých danělišynofilů, zveřejnil KVÍZ EMPATIE A SCHOPNOST ODHADU. Byl tam obrázek (neuměle vystřihnutý z videa města) místostarostky Jenčmionkové, jak stojí na pódiu a ukazuje se návštěvníkům orlovského Jarmarku. Vzala si na sebe dost divné šaty, které byly vespod olemováné nějakou bílou stužkou, přičem pásek kolem břicha byl červený. Končetiny (horní i dolní) měla odhalené, umožňující dosti nepěkný pohled, zejména na nohy. Celou postavu doplňoval ledabyly účes a sandály.Jestliže to byl kostým (o tom silně pochybuji), tak to jsem nepochopil. Třeba v minulém roce, jiná místostarostka (i starosta) vypadali skvělé!Někteří neunesli tento můj pokus o vtip a (ne)pěkně se znemožnili. Samozřejmě anonymně, hrdinové.

S ohledem na to, že inteligentních lidí je poskrovnu, možná nebude zbytečné pokusit se vysvětlit, že politika a celkově veřejná komunikace vyžaduje mnohem více než jen sebevědomé vystupování a (bezchybný) mluvený projev. Ačkoliv ti idioti, kteří se tady odpravují, nepochopí nic.

pozn.: sebevědomí Jenčmionkové nechybí, projev má však slabý, plný formálních keců, žádná invence a vlastní nápady.

Místostarostka (ať to je kdokoliv) je vždy místní "politická osobnost" a měla by věnovat více pozornosti svému oblékání. Samozřejmě, že to není nějaká povinnost, ale politici všeobecně by měli (nás, voliče, město, které řídí) reprezentovat. Jenčmionková se oblékáním zařadila do nějakého šedého průměru, který nezachraňují její saka a sukně. Nejhůře ji to jde, když na sebe vezme nějaké šaty. Mám dojem, že žádné z těch, v kterých se ukázala na veřejnosti, nelichotily její postavě.

Přitom by se už konečně mohla vzchopit, zajít do nějakého dobrého (!!!) obchodu, vzít si platební kartu s "nechutně vysokou sumou" (přece na to má!!!) a vyjít jako jiná žena.

Jenčmionková nezná sílu politického poselství módy a není ochotná toho plně využívat.

Od politiků se očekává, aby měli tzv. pozitivní vizáž (viz předvolební sliby a fotky s Babišem), která nás navnadí i vizuálně.

Jako i v běžné moderní módě, mají i ženy političky daleko větší možnosti než jejich mužští protějšci. Nemusí se striktně podřizovat jednomu obecně danému modelu jako pánové se svými saky s košilí a kalhotami. Výběr oblečení je pro ženy daleko variabilnější a u něho to zdaleka nekončí. Pozor ovšem, aby eleganci nevystřídala vulgárnost!

Můj názor je samozřejmě vysoce subjektivní, ale co když stejně smýšlí i orlovský lid?

Není to políček do tváře pracujícím, starším studentům, seniorům (důchodcům), ženským spolkům a všem těm, kteří Jenčmionkovou volili?
Článek byl přečten 467×, komentářů (2) nových (2)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik