Náhradní banner

Ten dělá to a ten zas tohle (Nenechte si ujít srandovní věci, opravdu!)

27. 6. 2017;

Město Orlová, podobně jako jiná města a obce, má své internetové stránky a noviny. O tom, jak kvalitní jsou tyto mediální prostředky by se dalo hovořit (existují kritéria hodnocení), nemá to však smysl: radar, když změří překročení rychlosti, zařídí, že ten, kdo jel rychle, dostane pokutu. Ten, kdo do ON a na internet "pouští" články, informace apod. není (zřejmě) kontrolován nikým. (To je obehraný evergreen, že.)
Tady nejde ani tak o to, co se v těchto mediích objeví, ale spíše, co tam není. Je to totiž takto: na radnici jsou prostě lidé, kteří to s námi myslí dobře, ať už chceme, nebo ne. To jen my (F.D. a W.D.) a snad ještě někteří další " hloupí" to ve své omezenosti nevidíme a ne a ne, aby nám to došlo.

Spolupráce "v odpadech"
Zatímco Orlová navázala spolupráci (přes svou a.s. SMO) s chorvatskou Crikvenicí, takové havířovské zastupitelstvo schválilo podpis Memoranda o spolupráci na projektu „Zařízení pro využití odpadů" mezi statutárním městem Havířov, statutárním městem Karviná, společností VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA a.s. a společností Veolia Využití odpadů ČR s.r.o. a současně seznam zástupců města - členů Technologické komise, Ekonomické komise, Legislativní komise a Řídícího výboru. "Jedná se o společný projekt uvedených subjektů, který se bude skládat z navzájem propojených technologických celků tvořící „Zařízení pro využití odpadů". Cílem je komplexní řešení oblasti komunálních odpadů z hlediska současných i připravovaných změn v oblasti odpadového hospodářství," píše se ve zprávě zastupitelům.
Podrobnosti najdete zde.

Padni komu padni. Orlovští občané si to vyžerou.

Drogy a alkohol ve školách
Orlová přes všelijaké tamtamy šíří po republice hrozné a úděsné informace, kolik že to je u nás žáků ovlivněných požíváním drog a zahájila proti tomu nekompromisní boj (pod vedením Romana CZE Galii). Jenomže: podle oficiálních statistik zfetované či opilé dítě na základních školách v okrese Karviná je ojedinělé. V Orlové však šli dál a od září začnou plošně platit nové školní řády, které umožní testovat děti na přítomnost daných látek přímo ve škole. (Potlesk!)

A jak to mají jinde?
„Samozřejmě, každé takové důvodné podezření školy řešit musí a nepotřebují k tomu speciální ustanovení ve školním řádu," uvedla mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.
„Naše školy se řídí předpisy ministerstva školství, které platí pro všechna školská zařízení u nás, a je to dostačující. V této oblasti také maximálně sázíme na prevenci a vyplácí se to," dodává. Podle oficiálních statistik se v Karviné zatím stal jeden takový případ.
Plošně možnost testování dětí ve škole neřeší ani v Havířově. „Některé školy na základě souhlasu rodičů mohou děti otestovat. Konkrétní postup je u každé školy individuální," vysvětlila mluvčí města Jana Dybová.
zdroj

Že by orlovští drogoví kouzelníci (Roman CZE Galia a Mgr. David Pěntka) trpěli dyslexii?

Zdraví nade vše
Místo honby za pochybnými úspěchy a budování vlastní kariéry, by se mohli orlovští preventisté občas soustředit i na jiné události. Třeba by se orlovská veřejnost mohla dozvědět něco více o tom, že Světová zdravotní organizace (World Health Organization) pořádala v (nedaleké) Ostravě ve dnech 13. až 15. června ministerskou konferenci pod názvem Životní prostředí a zdraví. Účastnilo se jí na 600 delegátů z 53 zemí evropského regionu WHO včetně ministrů zdravotnictví a životního prostředí.
Takový přístup ve městě, které patří v rámci republiky k těm větším, by byl asi dost náročný na to, aby to někdo zvládl.

Posouváme se, díky současnému vedení města, do bahna, z kterého se už nevyhrabeme.

Mobilní rozhlas
Před nějakou dobou byli občané Orlové nabádání k tomu, aby se registrovali v aplikaci Mobilní rozhlas. Učinil jsem tak, neboť jsem chtěl, aby se mnou moje obec komunikovala moderně, přímo a abych měl možnost se vyjádřit k aktuálnímu dění.
Po registraci jsem čekal. Myslel jsem si, protože se nic nedělo, že jsem se zaregistroval špatně. Nakonec mi (konečně) přišla 12.6.2017 první SMS zpráva . V podstatě jsem se zaradoval, že systém je funkční, ale …..

Podívejte se, pokud se nebojíte, jaká je skutečnost.

Ptát se, kolik to stálo, kdo to (za město) provozuje a jakým způsobem aplikace byla koupena, nebudu. Jako vodítko k cenám pořízení a provozu může sloužit tento článek. K ještě lepšímu poznání, jací jsou v Orlové machři (doufám, že lidé typu Wilczek se do diskuse zapojí), musíte si povinně přečíst rozhovor s obchodníkem, který Mobilní Rozhlas prodává. Bez toho byste byli ochuzeni. Řekl toto: V poslední době jsem asi nejvíce hrdý na město Orlová a Litoměřice. V Orlové, stejně jako v každém větším městě, totiž nejsou důležití jen nadšení zástupci města.
Celý rozhovor (ze dne 16.11.2016) je k přečtení zde.

Tak si říkám, od listopadu 2016 uplynulo více než půl roku. Ke zprovoznění Mobilního rozhlasu stačí počítač s připojením k internetu. První rozesílka se může odeslat téměř ihned. Kde to stálo a proč?

Další smart orlovské vychytávky
Po Mikuláši 2016 jsme starostovi poslali nějaké náměty. Co se děje nyní a jak se Orlová zapojuje do moderní komunikace s občany můžete posoudit sami, tedy zda starosta své záměry splnil či nikoliv. O co jde v projektu Orlová - Petřvald asi chápe jen vysoce erudovaný úředník, který to vymyslel (nemusí to být úředník orlovského úřadu), co je GEPRO se dozvíte tady. Nicméně my o voze a starosta o koze.

Navrhujeme však něco dalšího: wifi lavičky a wifi autobusové zastávky. K pojednání, zda ano či ne je možné si číst tady. V tomto směru upozorňujeme, pokud to vedoucí odboru investic na úřadě neví, že Ministři zemí EU dali zelenou stavbě bezplatných městských Wi-fi sítí a grantové výzvy jsou již možná zveřejněné. Číst o tom je možno zde.

Připraveni na léto a opékání špekáčků, jako téměř občanskou povinnost, voláme ZDAR!
Článek byl přečten 643×, komentářů (6) nových (6)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik