Náhradní banner

O letním koupání v Orlové (opět a znova)

23. 6. 2017;

Většina občanů neví a netuší, že po svých spoluobčanech, kteří byli zvoleni do funkce zastupitele, mohou i něco chtít. Především, aby skládali účty. Potíž je ale v tom, že pokud tak nedělají, nic jim nehrozí. Výměna těch, kteří občany ignorují je možná jen co 4 roky - při volbách. V průběhu volebního období lze jednotlivého zastupitele pouze odvolat z nějaké další funkce (člen rady města, výboru nebo komise), ale to může jenom zastupitelstvo, tedy kamarádi u pytle s penězi. Nás (všechny voliče) si začnou všímat před volbami, kdy si uvědomí, že potřebují hlasy k tomu, aby u těch koryt zůstali.

Každý zastupitel nahlas přednesl (a pak podepsal) toto:

Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky.


Současní zastupitelé na to zapomněli a dělají si, co chtějí a jak to vyhovuje jim. Jestliže někteří s občany přece jen jednají, tak pouze s těmi, kteří je chválí a tleskají.

Uvědomujeme si (F.D. a W.D.), že orlovským pohlavárům ležíme v žaludku, a proto nás přehlížejí jako lán řepky. Ale bojí se nás. Že je to tak lze usoudit podle toho, že se u nich vytvořila fobie proti nám a s tím spojené negativní emoce. Tito lidé mají tak malé sebevědomí, že se bojí s námi diskutovat (anonymní póvly nepočítáme) a předložit věcné argumenty, že se pleteme, že tomu nerozumíme apod.

Nám nejde o prosazení naší pravdy, názoru, návrhu, ale o řádné, solidní jednání, na které máme právo.

Co se týče letního koupaliště, tak jde o promrhané peníze na studii a projekt, nemluvě o promarněné šanci dodržet slib. Ono se to vymstí.

Jestliže zastupitelé si lebedí, že je není možné trestně stíhat, tak je, možná, časem, někdo vyvede z omylu. Mluvit o transparentnosti, s kterou šlo do voleb hnutí ANO (Potyšová a její vana), už nemá význam, všechno odnesl čas. Zjistili jsme však, co jsou to za lidé.

Včera zveřejněný "protistátní klip" o tom, že je třeba vyčistit orlovskou radnici, shlédlo za den a půl přes 1.000 osob. Snad některé z nich se do našeho "odboje" zapojí. Pusťte si ho. Jestliže jste ho už viděli, udělejte to ještě jednou. Slova, která uslyšíte jsou velmi důležitá a závažná!

Článek byl přečten 459×, komentářů (7) nových (7)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik