Náhradní banner

Napsali jsme panu A.Babišovi

16. 6. 2017;

Vážený pane Babiši!

Ozýváme se Vám na základě Vaší výzvy, týkající se vybudování komplexu sportovišť v každé větší obci. V Orlové téměř všechny školy disponují vlastními tělocvičnami a jsou využívány. Co se týká krytého bazénu a zimního stadionu, taky nám nechybí. Co ale nám chybí, je letní koupaliště - to bylo v roce 2012, z důvodu špatného technického stavu, zavřeno.

Naše město - Orlovou - dobře znáte. Nejen z Vaší návštěvy v místní oblíbené „Koulovně“, kde jste probíral myšlenku a realizaci EET, ale hlavně proto, že přes Vás, v té době ministra financí a vicepremiéra, šlo konečně rozhodnutí o revitalizaci našeho náměstí.

Vraťme se však k letnímu koupališti. Orlovská politická koalice, ve které jsou mj. společně zástupci ČSSD a Vašeho hnutí ANO, schválila v roce 2015 megalomanský projekt na rekonstrukci koupaliště, na který neměla peníze (šlo o částku kolem 300.mil. Kč). Až později se zjistilo, že na takovou akci není žádný dotační titul.

Zde zasíláme odkaz na: dokumentaci

Založili jsme občanskou iniciativu Za přírodní koupaliště v Orlové a navrhli jsme chemické koupaliště zastoupit koupalištěm přírodním, resp. biokoupalištěm. Zajistili jsme odborný seminář (přednášku) a předložili městské radě argumenty, včetně toho, že by se jednalo o zásadně menší finanční náročnost na rekonstrukci i pozdější provoz. Městská rada v reakci na naši aktivitu objednala, dle našeho názoru, cíleně zkreslenou studii (stála 50.000 Kč), která naopak ukázala, že náš záměr by byl ještě dražší.

Příkladů dobré praxe z jiných měst, kde se nebáli novátorských řešení a šli do tohoto typu projektu – ke všeobecné spokojenosti tamních obyvatel – je dost. Namátkou přikládáme odkaz na obec Úvalno, kde měli téměř identické zdevastované koupaliště jako v Orlové.

Radní s námi nekomunikovali, jednoduše jiný názor absolutně nebrali v potaz a nenamáhali se s námi vůbec bavit. Od té doby se nic nezměnilo, akorát spojené územní řízení a stavební povolení koncem srpna přestane platit. Za projekt bylo zaplaceno něco kolem milionu Kč.

Obracíme se na Vás, zda byste nějakou formou nepožádal členy hnutí ANO v Orlové, místostarostku Ing. Petru Jenčmionkovou a členy Rady města - Ing. Petra Hrdinu, Ing. Stanislava Kasaje a Ing. Marcelu Ryškovou, zda by vysvětlili, proč usilovně blokují možnost přinést občanům zlepšení jejich života.

Tito lidé Vám pane Babiši dělají ostudu, a to nejen ve své odborné neschopnosti. Napřed se zbavili Mgr. Renaty Potyšové (ta byla na předvolebních billboardech vedle Vás a zajistila do školky pokladničky k propagaci projektu EET), k čemuž značně dopomohl poslanec Vašeho hnutí Josef Hájek, aby poté se opakovaně znemožňovali svým špatným a neprůhledným postojem k ostatním zastupitelům i občanům. Naposled právě místostarostka Jenčmionková nezvládla obhájit materiál týkající se převedení soukromých mateřských školek pod město. Důkazem jejího vadného postupu budiž tyto videozáznamy: zhodnocení předloženého návrhu vedoucím právního odboru a nepřiměřená reakce místostarostky .

Nedostatek pokory, úcty k jiným názorům a jejich držitelům, v kombinaci s arogancí a přehlíživostí vedou stav občanské společnosti v Orlové do záhuby. Efektivita a hledání nejlepších řešení jdou stranou, orlovská sekce hnutí ANO jde cestou starých zaběhnutých politických stran, které Vy, pane Babiš, kritizujete. Jediná šance je, že se budou nápady posuzovat nikoliv podle jejich navrhovatelů, ale dle přísných, ale spravedlivých kritérií.

Chcete změnit politiku v této zemi, máte šanci tak učinit i ve vlastních řadách a jít příkladem.

Děkujeme za případnou intervenci. Bc. Filip Dembický, Ing. Waldemar Danělišyn

V Orlové 16.6.2017
Článek byl přečten 497×, komentářů (4) nových (4)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik