Náhradní banner

TV NOVA byla v ORLOVÉ a zjistila překvapující věci

15. 6. 2017;

Obvykle sleduji večerní zprávy na ČT1, tentokrát (14.6.2017) mne zdrželo něco na zahradě, takže jsem se díval na TV NOVA. V určitém okamžiku mne, ze souběžné "práce" na počítači, vytrhla Borhyová, když jsem slyšel, že mluví o Orlové.

Ano, do hlavního večerního vysílání nejsledovanější komerční televize se dostala informace, že Od září budou moci učitelé v Orlové testovat žáky na přítomnost drog.

Musí se uznat, že jde o kvalitní počin, kterým se Orlová dostala do médií, aniž by šlo o něco ryze kriminálního. Spekulovat o tom, kdo se o to zapříčinil, nemá smysl, kvalitních odborníků máme na městě dost. Ale jako vždy, vše závisí od vedoucího a tím je vrchní orlovský konstábl Roman Galia. Pod něho převedený Mgr. Pěntka smetanu nikdy neslíže, i když i na něho kamera také dost často namíří.

Než se podíváte na tento úsek nováckých zpráv, připravte se na překvapení. Orlovští si najali experty, kteří podobně, jako v nejpopulárnějším televizním pořadu Tvoje tvář má známý hlas, dokázali změnit osoby tak, že je nepoznáte. Naši ovšem zašli ještě dál. Vizáže Nataši Cibulkové, tiskové mluvčí města a Davida Pěntky, manažera prevence kriminality, nejen změnili k nepoznání, ale naučili je navíc mluvit neznámým hlasem. Akorát u paní Slavíkové jsem nejistý, zda jde originál nebo také fikci, neboť tuto vedoucí dvou odborů (školského a finančního) jsem nikdy neviděl. Galia je pravý!

Za rok se (nejen ve zprávách TVNOVA) Orlová - s tímto námětem - objeví určitě znovu. Taková opatření, které město přijalo (změna školských řádů) musí přinést výsledky. Není totiž možné, aby se po opakovaném plošném testování nic nezměnilo. Těšíme se společně s občany, kteří v reportáži s nadějí vzhlíží k těm, kteří přinesou nápravu.

ORLOVÁ bez drog ve školách bude příští titulek v celostátních médiích.


Článek byl přečten 662×, komentářů (4) nových (4)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik