Náhradní banner

Co na té orlovské radnici dělají

8. 6. 2017;

Hlavní motoristická sezóna je před námi, ale slibované radary, které zavedou na ulicích v Orlové pořádek, nikde. Jde o něčí selhání nebo tzv. objektivní důvody? Pro Automatizované měření rychlosti vozidel Rada města schválila na svém posledním jednání 31.5.2017 rozpočtové opatření ve výši 12.000.- Kč. Ty peníze zřejmě ještě chyběly, aby se dílo povedlo.

Specifikaci zakázky (snad poslední) najdete tu. Město stejnou zakázku vyhlásilo totiž již o něco dříve (viz tady), proč se opakuje, nevím. Prostudujte si termíny. Ale pozor! Začalo to již v roce 2016. Zde doporučuji si vyhledat místa měření a všimnout si, kterým směrem jet pomalu. Proč orlovský "měřič" bude dost drahý se dozvíte tady a jaké finty se chystají, je uvedeno zde.

Automatické měření rychlosti bude působit preventivně. Když pojedu měřenými úseky, tak tou předepsanou rychlostí pojedou i ti za mnou. Je tu ale jedno ale. Zatímco automobilisté budou rychlost (snad nejen po pokutě) pečlivě hlídat, motorkáři mohou být v klidu. I když povolenou rychlost překročí výrazně, systém je nedokáže identifikovat. Automat totiž snímá a porovnává pouze přední registrační značky, které motocykly nemají.

Městská kasa začne bobtnat, práce referentům naroste, ale pak ji zase zákonitě ubude, neboť zavedení Automatizovaného měření rychlosti vozidel způsobí, že orlovští řidiči se ukázní. Nakonec dojde k souboji, koho vyznamenat za přínos ke zlepšení silničního provozu. Jestli výkonného důstojníka Galiu nebo stratéga Kleina (oba jsou z ČSSD).
Článek byl přečten 610×, názory na článek zatím nejsou.
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik