Náhradní banner

Tolerance vůči Jenčmionkové by měla skončit

29. 5. 2017;

I když je vládní krize zažehnána, stejně všechny strany a hnutí už zbrojí na volby do parlamentu. Je to příležitost udělat něco i v Orlové.

Přes určité ruchy některých zastupitelů, na pozadí nedávného mimořádného zastupitelstva, kdy se místostarostka Jenčmionková vysoce znemožnila svým nepřipraveným přístupem k citlivému pokusu o převod soukromých školek pod město, je třeba jít dál a opravdu navrhnout její odvolání. Počítat s tím, že sama rezignuje není možné: do doby, než byla zvolena zastupitelkou (za hnutí ANO) nikde nepracovala, nemá se kde vrátit (jedině na úřad práce), nemá žádnou praxi, nic neumí, i když předstírá, že ano. Veřejně se pochválila, že i když je samoživitelkou, tak je na tom finančně tak dobře, že ONA si ty náklady na školku bude odečítat z daně, na rozdíl od některých jiných žen, které mají tak málo peněz, že žádnou daň platit nebudou (takže dát dětí do obecní školky bude senzační).

Když bude Jenčmionková sesazena z funkce, bude se potácet v chudobě, na kterou poukazuje (ať si to tedy zkusí), ale je to třeba udělat, ne jako mstu vůči ní, ale jako záchranu pro město.

Představa, že Jenčmionková bude dále všechny dirigovat, je v podstatě děsivá. Zastupitelé ji odvolat nebudou schopni, ačkoliv případě Potyšové se to stalo (i když za jiných podmínek). Vědomostní rozhled Jenčmionkové, jak jsme se opakovaně přesvědčili, stačí na pochopení, jak má předávat ceny a diplomy, případně koštovat guláš.

Obludná fraška, kterou předvedla, by měla být potrestána. Není to poprvé, co PJ pohrdá auditoriem, ať to jsou zastupitelé, občané nebo úředníci nebo zástupci firem. Jenčmionková se chová tak, jako by všichni ostatní byli nesvéprávni a jenom ona pojedla chytrou a vtipnou kaši. Tato žena se nachází v nějakém prostoru, který ignoruje realitu. Zapomíná přitom, že je jen zastupující starostu (pouze v době jeho nepřítomnosti) nikoliv však nadřízená zaměstnancům úřadu. Ani tajemník ji nepodléhá (opět pouze v době zastupování a to ovšem jen v ryze procedurálních věcech)!

Chování Jenčmionkové, kdy veřejně potupila a sepsula úředníky za to, co měla sama zkontrolovat, je neomluvitelné. Za svou chybu a neschopnost trestá jiné!

Viděli jsme, občané, co taková marioneta dokáže veřejně. A nyní si představte, jak to na tom úřadě chodí, když Jenčmionkovou nevidíme. Dejme tomu, že by se její arogance dala přehlédnout, ale rozhodnutí, která vymyslí a nařizuje? Pryč s takovou osobou!
Článek byl přečten 504×, komentářů (3) nových (3)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik