Náhradní banner

Jenčmionková odešla ze zastupitelstva"nahá"

24. 5. 2017;

Vracím se k mému předchozímu udivení (Kdo rychle dává, dvakrát dává, ale ….), abych zveřejnil fakta, která jsem se dozvěděl po zveřejnění mého článku.

Na základě zjištěných skuteností především musím překvalifikovat informaci z fcb ANO na dezinformaci obrovských rozměrů a úroveň, kterou jsem nazval "blábol", povýšit na "idiotské kecy". S celou vážností k funkci veřejného činitele - místostarostky města. Co je moc, to je moc.

Ukázalo se totiž, že případ "školky" se jeví poněkud jinak. Napřed jsem si přečetl vyjádření zastupitele, který byl jednání přítomen:Pak jsem se podíval na videozáznam z jednání zastupitelstva a nestačil jsem se divit! Doporučuji, abyste tak udělali stejně.

Než se dostanu k samotnému vysvětlení jádra problému, musím poděkovat panu Cibulkovi, který záznam zveřejnil (téměř okamžitě, zřejmě tak, jak to technické podmínky Youtube dovolily). Podezírám však, že činil tak v dohodě se starostou, kdy na Jenčmionkovou nachystali past, do které, jak se později přesvědčíte, se chytla. Nasvědčuje tomu (že to byla past) i vynikající vystoupení vedoucího právního odboru Mgr. Brňovjaka, který do pomyslné "rakve" Jenčmionkové zabil rozhodující hřebík. Bravo!

Připomenu, že Rada města předložila zastupitelstvu návrh, aby soukromé školky (v počtu 3) byly převedeny pod město. Návrh měl celkem 17 stránek (odkaz), v tom několik schvalovacích podpisů (a ty hrají v celé kauze rozhodující úlohu).

Materiál zpracovala Ing. Pavlína Kucharczyková, která je prototypem formalismu, trpí nedostatkem iniciativy a pružnosti, nezajímá se o veřejné mínění a má tendenci zvyšovat svoji úřednickou moc, o čemž se můžete přesvědčit z videozáznamu. (Já o voze a ona o koze - moje vlastní zkušenost z doby, kdy "hájila" bývalého bosse ČSSD Adamuse).

Garantem (nyní velmi diskutovaného materiálu) byla pak Bc. Petra Slavíková, vedoucí odboru OMFŠK (Odbor městských financí a školství), která se několikrát pokusila vysvětlit něco, čemu sama dobře nerozumí.

V rozpravě se dvakrát "zaskvěl" i poslanec Hájek, který zúročil svoji schopnost mluvit o ničem. Samozřejmě, jak jsem předpokládal, hlavním motorem diskuse byl Chlubna, který mj. byl usvědčen, že rovněž neví, někdy, co mluví.

Nepodstatné a zbytečné věty pronesl ředitel školy, člen Rady města, šéf ČSSD, Paloncy. Proč mluvil? Protože v oboru (školství) pracuje a něco o tom ví.

Téměř na samém začátku rozpravy upozornil občan Mgr.Sliwka (kandiduje na podzim za ODS do parlamentu!) na nesrovnalosti, které materiál obsahuje. Jeho vystoupení bylo však ignorováno a jednání pak pokračovalo pod taktovkou Jenčmionkové, která starostovi uzmula vedení schůze a sama se, bez udělení slova, "zapojovala" do diskuse, tedy do imperativního kázání. Její srdcervoucí slova narážely ovšem na neproniknutelnou zeď nepochopení (tak to lze vyčíst z tváří poslouchajících). Průběžně reagoval Chlubna, vedla ho k tomu povinnost nemlčet, ať to stojí, co to stojí.

Situace se postupně dostala do bodu, kdy už jen málokdo chápal, o čem se mluví a o co vlastně jde. Pokud to byl záměr starosty, podařil se mu stoprocentně. Je třeba připomenout, že šlo o materiál Jenčmionkové.

Starosta se pak jal postupně vyzývat Slavíkovou a Kucharczykovou, aby se vyjádřily k tomu, co zaznělo. Neváhal ukázat, jak kvalitní jsou zaměstnanci úřadu. Slavíková byla poněkud lepší - pletla věci dohromady, aniž by ji bylo porozuměno, ale nějaký obzor, ke kterému vzhlížela, měla. Za to Kucharczyková rozvinula své mluvení o ničem do polohy, kdy už i její nejvěrnější příznivci sklápěli zrak. Kdo tuto osobu na úřadě protěžuje? Pracovitá určitě je, leč nechápavá a lpící na blbostech. Bohužel, tentokrát se Jenčmionkové hrubě nezavděčila.

Výsledkem Kučovy "iniciativy" bylo, že obě úřednice navrtaly do vlajkové lodě Jenčmionkové pořádné díry.

Jak jsem již uvedl, v úvodu se kriticky k materiálu vyjádřil občan Mgr. Sliwka. Mj. poukázal na to, že zastupitelům nebyly předloženy připomínky právního odboru:Mezi schvalovacími podpisy starosta ani Jenčmionková nefigurují, ale Ječmionková je z pozice místostarostky za odbor, který "zprasil" materiál (viz video), odpovědná:Když už řečnění, někdy opravdu nesmyslné, nebralo konce a Jenčmionková sebejistě (ale netrpělivě) posedávala na své židličce, udeřil do ní z čistého nebe blesk . Starosta vytáhl ESO: promluvil vedoucí právního odboru Mgr. Brňovjak. No, a na to, co se stalo pak, se podívejte sami:Reakce Jenčmionkové stojí za zopakování:Ostuda, kterou způsobila Jenčmionková by neměla být zapomenuta a nemělo by se nad ní mávnout rukou. Nyní chápete tu kamufláž a lež, které se ANO dopustilo (na fcb) (a vše to pochází od Jenčmionkové) směrem k občanům. V jakékoliv solidní společnosti by nastoupil vyhazov Jenčmionkové.

Závěrečná poznámka:

Je zřejmé, že Jenčmionková zuří, protože byla ponížená a zostuzená. Ukázala se jako neschopná uvažování, umí jenom mluvit do větru. Mgr. Brňovjak podle mého soukromého názoru, ji má plné zuby, tak jako 99.9% těch, kteří chodí na úřad do práce tak dostává ode mně palec nahoru. Pokud Jenčmionková bude chytrá, tak se začne kolem něho lísat, aby zmírnila svůj pád.

S převedením školek pod město neměl v podstatě (v principu) nikdo problém a všichni souhlasili. Jenomže se to musí stát za podmínek, které vyžadují právní předpisy, což je ovšem nad chápání Jenčmionkové.

Mám dojem, že veškeré přesuny "k lepšímu" na úřadě jsou její zásluhou. Je na čase, aby byla odejíta. Předpokládám, že starosta měl konečně klidnou noc po tom pondělním zastupitelstvu.

Z videozáznamu je dobře vidět hru tělem přítomných. Např. těch z koalice, kteří sedí v prvních řadách. Klčovi a vedoucímu strážníkovi Galiovi asi často kručelo v jejich rozměrných břichách: pokud Jenčmionkovou bezmezně nemilují, tak by ji měli "setnout hlavu". Její nestoudně povýšenecké chování, hloupost a odborná negramotnost je ostudou Orlové.

Zastupitelstvu se nepodařilo zvolit nový Finanční výbor.
Potyšová Renáta byla (uvádím bez záruky) zvolena předsedkyni orlovské KDU-ČSL. Mimo zastupitelstvo.
Článek byl přečten 769×, komentářů (5) nových (5)
TOPlist Zpět - Orloviny - Seznam rubrik